176056664 посетителей / 100631 тем / 84 комментарии
UA
На юге Чехии ударили рекордные для конца лета морозы * Крупная европейская энергетическая компания готовится выйти из «Северного потока-2» * Кучма обвинил Порошенко в коррупции, мародерстве и попытке все свалить на войну * У Дніпрі затримано банду підробників банківських карток * Німці назвали найменш надійні вживані автомобілі * Что ждет гривню до конца осени: появился прогноз банкиров * Ставленник Семерака в Госгеонедрах арестован за взятку, - Луценко * Румыния стала самой антироссийской страной – посол * Жахлива ДТП в Одесі: копи назвали реальну кількість загиблих * У Грузії заборонили одноразові поліетиленові пакети (відео) * Турция искореняет доллар США: Эрдоган запретил покупать недвижимость за «баксы» * Интервью с вице-президентом Еврокомиссии: «Наша макрофинансовая помощь связана с программой МВФ» * У паніці колони помчать до російського кордону: з’явився сценарій звільнення Донбасу (відео) * В Киеве 2 недели будет закрыт вход на станцию метро «Политехнический институт» 138 0 * Украина купила новейший радар производства Дании, который поможет в разработке боеприпасов, - Бутусов. ФОТО * Озвучені вражаючи цифри скорочення населення України * Темное прошлое некоторых украинских министров * Поліцейські відмовляються захищати українців: спливла величезна помилка реформи * «Життя починається знов»: чи збирається Вакарчук у президенти? *
Темы дня

Наталія Рябець: «Краще іноді падати, ніж ніколи не літати»

09:58 13 сентября 2018 424
Наталія Рябець: «Краще іноді падати, ніж ніколи не літати»

Наталія Рябець, адвокат, засновник та директор юридичної фірми «Феміда та Лєкс» .

Пані Наталіє, Ви є успішним адвокатом. Скажіть, в чому секрет Вашого успіху?

Успіх адвоката залежить від його ставлення до роботи. Особисто для мене ця формула містить наступні складові: професіоналізм, відповідальність, людяність і вміння знайти спільну мову з клієнтом. Я ніколи не починаю співпрацю, якщо не впевнена, що зможу на високому фаховому рівні надати клієнту  правову допомогу і максимально забезпечити той результат, якого він прагне. Коли ж я починаю працювати, інтереси мого клієнта є для мене найголовнішим пріоритетом. Навіть якщо я не завжди погоджуються з позицією свого клієнта, але я бачу, що вона лежить у правовій площині, я зроблю все від мене залежне, щоб втілити його побажання, допомогти реалізувати його прагнення і максимально захистити його права, - інформують "Українські реалії" з посиланням на businesswoman.org.ua.

Тобто бачите в клієнті насамперед людину?

Звісно.  Стосовно людяності і вміння знайти спільну мову з клієнтом. Дуже часто клієнт в адвокатові хоче бачити перш за все підтримку, а не сухе юридичне консультування. Наприклад, нещодавно в кримінальному процесі працівники органів досудового розслідування переконували мого підзахисного, що я і ще два його адвокати  відмовились від його захисту і прийшли пропонували йому співпрацю зі слідством. Позиція мого клієнта була непохитною і базувалась на твердженні, що він ніколи не повірить в те, що його адвокати могли відмовитись від нього. Тому успішність вимірюється не тільки кількістю виграних справ, але і рівнем довіри до вас ваших клієнтів.

Ви пам’ятаєте свою найважчу справу чи проект?

Якщо відповідально підходити до своєї роботи, то легких справ не буває. Складність роботи адвоката полягає у двох складових: формально-юридичній і моральній відповідальності, яку ви на себе берете. Адже, коли люди звертаються до юриста, вони довіряють їм те, що в будь-якому суспільстві є важливими цінностями. Вони довіряють нам свою свободу, долю своїх близьких, кошти, майбутнє своєї родини і найголовніше – власні надії і мрії. Навіть коли ви надаєте послуги юридичного бізнес консалтингу, ви завжди розумієте, що в цієї компанії є власники, і від вашої кваліфікованості залежить успіх їхнього бізнесу і долі людей, які працюють у цій компанії.  Тому однаково важкими для мене були, наприклад,  і справа про встановлення опіки над дитиною і майном дитини, батьки якої померли, і поділ активів колишніх бізнес партнерів, які декілька десятиліть були друзями, і здійснення захисту в кримінальному процесі, коли ти об’єктивно розумієш, що повністю виправдати свого підзахисного не вдасться.

Справедливість буває в українських судах?

Дивлячись, що розуміти під словом справедливість. Справедливість як категорія моральної свідомості чи справедливість як категорія права?

Справедливість у людському розумінні.

На мою думку, в першу чергу  в судах повинен панувати закон і принцип верховенства права. На жаль, закон не завжди є справедливим з точки зору суспільної моралі. Ще в університеті майбутніх юристів навчають, пояснюючи один із основних принципів права: dura lex, sed lex. Суворий закон, але це закон, і його необхідно дотримуватись. Але, коли ми бачимо, що в наших судах досить часто не панує навіть закон, то про яку справедливість може йти мова?

Ваша самодостатність вроджена чи набута ?

Я думаю, що самодостатність може бути тільки набутою. В іншому разі її дуже важко відмежувати від необґрунтованої амбіційності. Самодостатність з’являється з досвідом і з усвідомленням рівня соціальної і моральної відповідальності, яка на вас покладена. Самодостатня людина завжди є надзвичайно самокритичною. В моїй професії це особливо важливо. Оскільки для того, щоб кваліфіковано надавати правову допомогу і захищати права і інтереси ваших клієнтів, ви самі повинні бути впевнені в собі і незалежні. Адже, коли ви вступаєте в будь-який процес, то повинні усвідомлювати, що дуже часто ви будете ходити по лезу між успіхом і поразкою.  І те, і інше ви повинні прийняти з гідністю. А це не завжди легко.

Ви вважаєте себе бізнес-вумен?

Я вважаю, що я тільки на першій сходинці до того, що стати насправді бізнес-вумен. Наразі я більше допомагаю втілювати бізнес проекти моїх клієнтів і отримую від цього величезне задоволення.

Чи є в професії юриста місце для благодійності?

Звісно є. Досить великий відсоток справ особисто я веду на благодійній основі, або ж сама інвестую чи допомагаю в пошуках інвесторів.  З абсолютно різних причин. Оскільки я ще відносно молодий фахівець, у багатьох справах можна отримати колосальний досвід, що є найважливішим капіталом адвоката. Іноді вирішую вести той чи інший проект, тому що надзвичайно захоплює сама ідея, і це також завжди має позитивний результат, адже завдяки моїм клієнтам і разом з ними я багатьом речам навчаюсь, в тому числі не юридичним. А іноді просто з людських якостей не можеш відмовити в наданні правової допомоги, коли бачиш, що її об’єктивно потребують, і не можуть собі її дозволити.

Чи берете Ви активну участь у громадському житті?

Намагаюсь. До прикладу,  є членом Спілки адвокатів України. Завжди, якщо є можливість, намагаюсь підтримувати соціальні проекти. Я є членом експертної ради Громадської організації «Жіноча ліга», яка прагне  допомогти жінкам у реалізації власного потенціалу і забезпеченні економічної стабільності.

Що б Ви порадили нашим читачам?

Ніколи не боятись мріяти і наполегливо працювати задля втілення своїх мрій. Особисто мене надихає афоризм Оскара Уайльда : «Краще іноді падати, ніж ніколи не літати».


Новости по теме

Як церковні миші: чи вдасться побороти бідність в УкраїніЯк церковні миші: чи вдасться побороти бідність в Україні
Рівень бідності за немонетарним критерієм - доступ населення до благ і послуг, за минулий рік зріс до 27%, йдеться в звіті Рахункової палати України.
20/09 16:50 29
Кондоліза Райс: щоб вижити, Україна має наслідувати приклад НімеччиниКондоліза Райс: щоб вижити, Україна має наслідувати приклад Німеччини
Колишній держсекретар США Кондоліза Райс переконана, що для успіху України в протидії Росії необхідні сильна економіка та демократичні засади.
19/09 12:09 110
Парубій і Ко пробили правове дноПарубій і Ко пробили правове дно
У парламенті прийнятий, вибачте за відвертість, абсолютно дебільний закон про внесення змін до статті 6 Закону України" Про Центральну виборчу комісію" щодо збільшення чисельного складу ЦВК. Було 15, а тепер – 17 членів!
18/09 17:49 415
Лещенко фотографував «Хонку» Януковича з катера Пашинського, - Тетяна ЧорноволЛещенко фотографував «Хонку» Януковича з катера Пашинського, - Тетяна Чорновол
Інтерв’ю з Тетяною Чорновол мало би початися із запитань на політичну тему. Про звинувачення у корупції, що лунають на її адресу, і навпаки про її антикорупційні розслідування.
13/09 11:00 431
Наталія Рябець: «Краще іноді падати, ніж ніколи не літати»Наталія Рябець: «Краще іноді падати, ніж ніколи не літати»
Наталія Рябець, адвокат, засновник та директор юридичної фірми «Феміда та Лєкс» .
13/09 09:58 424
Парубій озвучив загальний план депутатів на осіньПарубій озвучив загальний план депутатів на осінь
Верховна Рада має намір розглянути сім блоків питань цієї осені.
03/09 11:40 593
Нардеп Константиновский потратил на отдых 834 тысячи гривенНардеп Константиновский потратил на отдых 834 тысячи гривен
Согласно данным декларации нардеп Вячеслав Константиновский потратил на отдых 834 тысячи гривен.
02/09 17:55 725
Школи мистецтв у цьому році отримали на забезпечення на 30% більше, – НищукШколи мистецтв у цьому році отримали на забезпечення на 30% більше, – Нищук
Фінансування мистецьких навчальних закладів цьогоріч збільшили на третину у порівняні з минулим роком.
02/09 14:52 534
Омелян розповів про ситуацію із транспортом в УкраїніОмелян розповів про ситуацію із транспортом в Україні
Щонайменше половина автобусних перевезень в Україні здійснюється без відповідних документів
02/09 12:11 531
Україні для затримання Януковича не потрібен свій «Моссад», – ГрицакУкраїні для затримання Януковича не потрібен свій «Моссад», – Грицак
В Україні немає необхідності для створення спеціального підрозділу, зокрема, для затримання екс-президента України Віктора Януковича.
02/09 10:43 550
Популярное
Актуальные статьи и публикации
Новости партнеров
© 2018. Информационный портал «Украинские реалии». Копирование материалов с обратной ссылкой.
Новини Коростеня
Яндекс.Метрика