182912884 посетителей / 108346 тем / 84 комментарии
UA
На Донбассе появятся новые головорезы Путина: на этот раз не из России * НАБУ расследует махинации главы «Ощадбанка» * Нa ocтрoвe в Индийcкoм oкeaнe aбoригeны убили мoлoдoгo aмeрикaнcкoгo прoпoвeдникa * У Валуева была обнаружена опухоль мозга * Чтo прoиcхoдит в cтeнaх Вeрхoвнoй Рaды (прямaя трaнcляция) * Опублікували указ про воєнний стан на 60 діб * Ученые нашли удивительный способ продления молодости * Во Львове пылают российские банки: кадры с места происшествия * Лагард после встречи с Порошенко: судьба транша для Украины решиться после 10 декабря * Лукаш о заявлении Порошенко: «Пальцы веером, дупло в перьях» * Киевская кассирша получила урок на всю жизнь: Я не понимаю украинский * Курс валют на 5 декабря: евро переступил все границы * «Словакия и Чехия наступают на Донбасс»: в «Л/ДНР» устроили панику и ждут атаки * Помер молодий український актор Тарас Мельничук * В Украине появятся американские истребители * Отключение России от SWIFT приведет к экономическому коллапсу * Что сдерживает рост цен в Украине * Порно в Україні: як знімають, що дивляться і чим небезпечно * Учeныe нaшли пoд зeмлeй зaтeрянный мир * «Мистер Путин, это война. Это не шутки, не инцидент и не кризис», - Порошенко обратился к президенту РФ. ВИДЕО * Щ0ЙН0! Вакарчук запuсав важливе звернення до українців *
Темы дня

Як церковні миші: чи вдасться побороти бідність в Україні

16:50 20 сентября 2018 1536
Як церковні миші: чи вдасться побороти бідність в Україні

Рівень бідності за немонетарним критерієм - доступ населення до благ і послуг, за минулий рік зріс до 27%, йдеться в звіті Рахункової палати України.

Більше половини українців не можуть дозволити собі відпочивати разом із родиною хоча б упродовж одного тижня на рік. Також недоступними залишаються якісні медичні послуги. 31,7% населення не мають коштів для купівлі призначених ліків, 30% - для оплати послуг лікаря та лікування в стаціонарі без проведення хірургічної операції, - інформують "Українські реалії" з посиланням на gazeta.ua.

Коли фіксували високий рівень бідності в Україні? З чим це було пов'язано?

В Україні високий рівень бідності був у 2014-2016 роках. Найбільше бідних серед багатодітних родин, людей у віці 60 років, сільського населення.

"Тоді гривня знецінилася утричі. Сумарна інфляція становила 100%. Зарплати та пенсії не зростали. У 2017 році ситуація почала покращуватися. У січні мінімальна зарплата зросла вдвічі - з 1600 до 3200 гривень. Щоправда люди майже не відчули змін. Підвищені виплати "з'їли" нові тарифи та інфляція", - розповів Gazeta.ua фінансовий експерт Олексій Кущ.

У столичних кіосках зникають найдешевші соціальні сорти хлібу. Дешевий хліб у Києві почали продавати на початку 2015-го. Найпопулярнішим серед покупців був хліб "Український" - 5,25 грн, "Пшеничний" - 4,05 грн, батон - 4,15 грн.

Частка витрат на харчування в бюджеті середньостатистичної сім'ї є індикатором купівельної спроможності та рівня життя в цілому. У 2015 році на продукти витрачали 53,1% сімейного бюджету, 2016-го — 49,8%. У 2017 році на харчування йшло 47,9% заробленого. Частка домогосподарств, які витрачають на харчування більше 60% доходу, зменшилась. Три роки тому таких було 43,1%, торік - 26,1, йдеться в аналізі Рахункової палати.

За якими критеріями визначають у нас і в Європі - бідна людина чи ні?

В Україні рівень бідності обраховують за класичним монетарним підходом. Людина бідна, якщо у неї немає поточних доходів. У ЄС використовують нові, не монетарні підходи. Бідність вимірюють не грошима, а певним набором благ, пояснили Gazeta.ua у Рахунковій палаті.

До основних ознак бідності у Європі відносять наявність заборгованості по кредитах або комунальних платежах, нездатність оплатити тижневу щорічну відпустку далеко від дому чи підтримувати належну температуру в помешканні. Крім того, можливість через день їсти м'ясо та рибу, справлятися самостійно з непередбачуваними витратами. Звертають увагу чи має людина телефон (стаціонарний чи мобільний), кольоровий телевізор, пральну машину, автомобіль. Європеєць бідний, якщо у нього відсутні хоча б 4 з цих 9-ти благ.

"У Європі безробітні отримують 600-800 євро соціальної допомоги. Це 19-26 тисяч гривень. Якщо там рахувати виключно за доходами населення, то рівень бідності визначити не вдасться. В Україні за монетарним фактором рівень бідності високий. Якщо додати ще й інші показники, то він катастрофічно зросте", - каже Олексій Кущ.

Світовий стандарт витрат на одну людину - $5,5 у день. Сьогодні мінімальна зарплата українців становить 3723 грн. Це трохи більше $130.

 
Українці витрачають на їжу майже половину власних доходів. Щомісяця середньостатистична сім'я з Києва купує продуктів і товарів повсякденного вжитку приблизно на 3,14 тис. грн. Це трохи більше 92 євро.
Українці витрачають на їжу майже половину власних доходів. Щомісяця середньостатистична сім'я з Києва купує продуктів і товарів повсякденного вжитку приблизно на 3,14 тис. грн. Це трохи більше 92 євро.

Затвердили Стратегію боротьби з бідністю до 2020 року. Чи є результати?

Основана мета Стратегії - це зростання доходів українців за рахунок зайнятості, підтримка найвразливіших категорій населення. Також забезпечення доступу як жителів села, так і міста до всіх соціальних сфер, пояснили в Рахунковій палаті.

Протягом 2016-2017 років зросли мінімальні зарплати та пенсії. Безробітним активно пропонували роботу. Влада розробила механізм залучення фермерів до системи державного соціального страхування. Запровадили адресну допомогу окремим категоріям населення.

На 1 січня 2018 року зі 159 заходів повністю було виконано лише 59.

"Певні заходи реалізації Стратегії є несуттєвими, формальними або належать до функціональних обов'язків державних органів. Крім того, Кабінет міністрів не визначив функції контролю за реалізацією завдань", - повідомили в Рахунковій палаті.

Що необхідно зробити, щоб українці стали багатшими?

"Протягом найближчих 5 років економіка щорічно повинна зростати на 5-7%. Крім того, необхідно на 20-30% зміцнити гривню - хоча б до 21-22 гривень за долар. Інфляція має складати не більше 5%. Тоді вдасться підняти середню зарплату до 16-19 тисяч гривень, зупинити трудову міграцію", - говорить Олексій Кущ.

З 1 січня 2019 року мінімальна зарплата українців зросте до 4173 грн. З 1 січня 2018-го вона становить 3723 грн. Крім того, наступного року до 10 129 грн зросте середня зарплата по Україні. Такі дані закладено у проект держбюджету на 2019 рік.


Новости по теме

Поновлення Насірова - вирок судовій реформі в Україні?Поновлення Насірова - вирок судовій реформі в Україні?
Рішення Окружного адміністративного суду Києва від вівторка, 11 грудня, про поновлення на посаді екс-голови Державної фіскальної служби (ДФС) України Романа Насірова шокувало українське суспільство. Незважаючи на те, що чиновника підозрюють у причетності до розкрадання двох мільярдів гривень, а розслідування справи досі триває, суд дозволив йому повернутися на роботу в ДФС та навіть отримати зарплатню за майже рік вимушеного прогулу.
14/12 18:59 31
Американці не розуміють, навіщо домовлятися з 1/8 світової економіки: політолог про шантаж ПутінаАмериканці не розуміють, навіщо домовлятися з 1/8 світової економіки: політолог про шантаж Путіна
Президенту РФ Володимиру Путіну нічого протиставити Сполученим Штатам крім ядерної зброї
14/12 18:36 43
Отмены санкций против России не предвидится: Меркель назвала причинуОтмены санкций против России не предвидится: Меркель назвала причину
Канцлер рассказала, к какому выводу пришли участники саммита Евросоюза в отношении России
14/12 17:57 42
Поширення дезінформації є проблемою для західних демократій – висновки саміту ЄСПоширення дезінформації є проблемою для західних демократій – висновки саміту ЄС
Поширення широкомасштабної та систематичної дезінформації є нагальною та стратегічною проблемою для західних демократій, ідеться в оприлюднених 14 грудня висновках саміту лідерів держав та урядів ЄС.
14/12 17:39 46
Лідери ЄС закликали вжити кроків для протидії дезінформації у світлі майбутніх виборівЛідери ЄС закликали вжити кроків для протидії дезінформації у світлі майбутніх виборів
Лідери ЄС закликали до реалізації Спільного плану дій щодо дезінформації для посилення боротьби з дезінформацією перед майбутніми виборами до Європарламенту.
14/12 17:11 35
Год Бандеры: Израиль обвинил Украину в страшном преступленииГод Бандеры: Израиль обвинил Украину в страшном преступлении
Посол Израиля в Украине Джоэл Лион заявил, что лидер Украинской организации националистов Степан Бандера был причастен к антисемитских выступлений, поэтому решение Львовской области о том, чтобы провозгласить 2019 - й годом его "вызывает шок".
14/12 15:40 66
Путин подготовил два сценария для «Л/ДНР»Путин подготовил два сценария для «Л/ДНР»
Россия использует оккупированные украинские территории в Донецкой и Луганской областях как плацдарм для нового прыжка с целью дальнейшего захвата.
14/12 15:37 77
Откровенный шантаж: Россия нагло заявила о «присоединении» БеларусиОткровенный шантаж: Россия нагло заявила о «присоединении» Беларуси
Российский премьер-министр Дмитрий Медведев практически прямо заявил о возможности присоединения Беларуси к России, назвав это "более тесной интеграцией".
14/12 15:27 101
«Уже сегодня ночью начнется»: Жириновский анонсировал новую войну«Уже сегодня ночью начнется»: Жириновский анонсировал новую войну
Одиозный российский политик, депутат Государственной думы России Владимир Жириновский открыто заявил, что в ночь на 15 декабря, на востоке Украины начнется стрельба.
14/12 15:23 137
З'явилася реакція НАТО щодо рішення Косова про створення арміїЗ'явилася реакція НАТО щодо рішення Косова про створення армії
Північноатлантичний альянс розкритикував рішення парламенту Косова про створення національної армії попри застереження з боку НАТО.
14/12 15:01 63
Популярное
Актуальные статьи и публикации
Новости партнеров
© 2018. Информационный портал «Украинские реалии». Копирование материалов с обратной ссылкой.
Новини Коростеня