201966772 посетителей / 120810 тем / 84 комментарии
UA
Саакашвили: Порошенко мне сказал: «Мы обменяем Крым на членство в ЕС и НАТО» (видео) * ЗАБУЛИ?!!! Саме ці слова зробили Порошека президентом в 14-му! Цікаво, цього разу він їх повторить?! (відео) * «Стриптизерки, кокаїн, борделі»: друг Кличка заявив про компромат на нього через аналізи Порошенка й Зеленського * В соратника Порошенко стреляли под Одессой: скандал обрастает подробностями * Зеленский обратился к украинцам с важным вопросом: стала известна судьба Верховной Рады * У Зеленського пропонують скоротити кількість депутатів * Україна скасує роумінг з п'ятьма країнами * Німецького медбрата засудили за вбивство 85 пацієнтів * Всю семью: стали известны новые подробности жуткого убийства в семье легенды российского хоккея * У Путина не планируют встречу с Зеленским на саммите G20 * Под Киевом накрыли базу крупного российского наркосиндиката «Химпром» (ФОТО) * Закарпатські митники вилучили китайського товару на 3 млн * Телефонна розмова Трампа і Зеленського: в Білому домі озвучили деталі *
Темы дня

ВибориБезБрехні: Перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

15:19 29 января 2019 1716
ВибориБезБрехні: Перевіряємо заяви Зеленського, Тимошенко, Порошенка та інших

У рамках фактчекінгового проекту до виборів президента України – #ВибориБезБрехні – УП публікує аналіз заяв потенційних кандидатів на пост глави держави.

Цього тижня в огляді цитати Олександра Шевченка, Володимира Зеленського, Петра Порошенка, Анатолія Гриценка і Юлії Тимошенко, - інформують "Українські реалії" з посиланням на pravda.com.ua. 

Народний депутат Олександр Шевченко

 
 
ФОТО: UKROP

Дата: 18 січня 2019 року

Джерело: ефір херсонської місцевої телерадіокомпанії "ВТВ плюс" (21:18-21:31)

Цитата: "Подивіться: ті люди, які виїхали за кордон, вони вірять, що в Україні щось можна змінити? Більшість – ні. 70% молоді хоче виїхати. Також не вірять".

Як насправді?

Відповідно до результатів опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у вересні 2017 року, 54% молоді (18-35 років) мали бажання переїхати на постійне місце проживання за кордон. Водночас серед усіх респондентів більшість заявила, що не хотіла б їхати за кордон. Таку думку висловив 61% громадян. 35% сказали, що мають таке бажання, ще 4% із відповіддю не визначилися.

У грудні 2017 року Київський міжнародний інститут соціології на замовлення "Дзеркала тижня" запитав у громадян, чи замислювалися вони про те, щоб виїхати з України. 63,6% сказали, що їм це не спадало на думку, ствердно відповіли на запитання 29,1% громадян, 7,3% не визначилися з відповіддю. Згідно з цим дослідженням, серед молоді (18-29 років) намір залишити країну мають 55%.

У квітні 2018 року КМІС провів ще одне опитування на цю тему. Лише 7% збиралися виїжджати за кордон у наступні шість місяців із метою тривалого перебування, роботи, навчання або еміграції. Серед людей віком від 18-29 років таких 15%.

Вердикт. Опитування демонструють, що дійсно багато молоді хоче залишити Україну, однак це не 70%, про які каже Олександр Шевченко.

Актор Володимир Зеленський

 
 
ФОТО: ЕЛЬДАР САРАХМАН, УП

Дата: 18 січня 2019 року

Джерело: інтерв'ю виданню "Українська правда" (56:01-56:16)

Цитата: "Руслан Стефанчук. Знаєте таку людину? Ні? Це дуже поважна людина. Ідеолог. Це мій колега. Ми з ним закінчували юрфак, і він пішов стежкою юриспруденції. Я пішов у продюсування. Він наймолодший академік нашої країни".

Як насправді?

43-річний Руслан Стефанчук із 2009 року є членом-кореспондентом Національної академії правових наук України, однак він – не академік.

Водночас серед членів-кореспондентів академії Стефанчук дійсно є одним із наймолодших. Він старший лише за Сергія Погрібного та Юрія Барабаша.

Вердикт. Володимир Зеленський перебільшує статус Руслана Стефанчука, який не є "наймолодшим академіком нашої країни". 

Президент України Петро Порошенко

 
 
ФОТО: ПРЕС-СЛУЖБА ПРЕЗИДЕНТА

Дата: 16 січня 2019 року

Джерело: виступ перед главами дипломатичних представництв іноземних держав (10:03 – 10:07)

Цитата"Українська армія вже увійшла у десятку найпотужніших армій Європи".

Як насправді?

Петро Порошенко впродовж 2018 року кілька разів заявляв, що українська армія входить до десятки найпотужніших у Європі. Посилався він на рейтинг Global Firepower. У згаданому дослідженні Україна справді посідає восьме місце серед європейських держав. Однак укладачі рейтингу не описують методологію ранжування країн за силою їхніх армій.

Вердикт. Петро Порошенко посилається на дослідження, достовірність якого не підтверджена.

Лідер партії "Громадянська позиція" Анатолій Гриценко

 
ФОТО: LIGA.NET

Дата: 15 січня 2019 року

Джерело: програма "Тема дня" на телеканалі UA:Перший (20:37 – 21:11)

Цитата: "Тоді я хочу нагадати тим людям, які зараз нас слухають і дивляться, які більш оптимістичні, які пам'ятають початок 90-х. В якому стані була Польща? Пригадаєте? Це була руїна. <…> Поляки не були такі пасивні чи депресивні, як ваш нинішній стан, вибачте. Вони повірили в себе, і вони зараз вийшли на четверту економіку в єврозоні".

Як насправді?

У 1991 році Україна випереджала Польщу за розміром ВВП за паритетом купівельної спроможності на душу населення, але уже з наступного року ситуація почала змінюватися. У 2017 році цей показник у Польщі був утричі вищим, ніж в Україні – 29 026 доларів. За ним Польша посідає 22 місце в Європейському Союзі. Номінальний валовий внутрішній продукт Польщі у 2017 році склав 524,5 мільярда доларів, що робить її восьмою в ЄС за цим показником.

Вердикт. Хоча Польща досягла значних економічних успіхів у період з 1991 року, некоректно називати її "четвертою економікою" Європи. До того ж, єврозона, про яку згадав Гриценко, – це назва групи держав, офіційна валюта яких – євро (Польща не входить до єврозони).

Лідер "Батьківщини", народний депутат Юлія Тимошенко

 
ФОТО: TYMOSHENKO.UA

Дата заяви: 14 січня 2019 року

Джерело: програма "Свобода слова" на телеканалі ICTV (4:50-5:14)

Цитата: "Мені дуже часто зараз ставлять питання, чи не страшно нам. Майже те, що запитали ви. Не страшно брати на себе країну, в якій борг практично вже дорівнює нашому валовому внутрішньому продукту? Країну, яка увійшла в десятку найбідніших країн світу, і де економіка згортається просто на очах".

Як насправді?

Наприкінці 2018 року державний та гарантований державою борг становив 74,76 мільярда доларів. ВВП України в 2017 році – 112,1 мільярда доларів. За розрахунками уряду в 2019 році державний та гарантований державою борг становитиме 62 відсотки від ВВП.

Світовий банк підрахував, що ВВП на душу населення у 2017 році в Україні складав близько 2 640 доларів. Гірший показник мають 58 країн. ВВП за паритетом купівельної спроможності (цей показник враховує відмінності у купівельній спроможності валют різних країн і є більш коректним для порівняння рівня життя в країнах) був на рівні близько 8 667 доларів. За цим індикатором Україна має перевагу над 73 державами світу.

Вердикт. Юлія Тимошенко каже неправду, коли стверджує, що "борг практично вже дорівнює" внутрішньому валовому продукту України. Насправді цей борг на кілька десятків мільярдів доларів нижчий за обсяги ВВП. Тимошенко каже неправду і про "десятку найбідніших країн світу", в яку Україна нібито увійшла.

* * *

#ВибориБезБрехні  це спільний проект незалежних українських медіа, зокрема Громадського"Української правди"VoxCheck, "Новое Время""Kyiv Post" та Радіо Свобода. Він перевіряє на достовірність заяви претендентів на пост президента. Результати публікуються щопонеділка і охоплюють десятьох політиків, які, відповідно до соцопитувань, мають найбільший рейтинг. Незалежні медіа можуть долучатися до ініціативи в якості учасників або за допомогою перепублікації матеріалів.


Новости по теме

Правозахисні організації вимагають розслідувати дії омбудсменаПравозахисні організації вимагають розслідувати дії омбудсмена
Декілька правозахисних організацій вимагають від уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової пояснити звільнення Андрія Козлова з посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та призначення нового конкурсу.
01/08 12:01 707
Гендиректор 1+1 Ткаченко не планував, але може очолити КМДАГендиректор 1+1 Ткаченко не планував, але може очолити КМДА
Кандидат в нардепи від Слуги народу і гендиректор холдингу 1+1 media Олександр Ткаченко допустив, що може очолити міську владу Києва.
01/08 11:07 3439
Зе!прем'єр. Кого Зеленський запропонує призначити прем'єромЗе!прем'єр. Кого Зеленський запропонує призначити прем'єром
Після парламентських виборів Володимир Зеленський отримав абсолютну владу в державі. У нього буде своя парламентська більшість та свій уряд.
01/08 10:59 841
Единственным кандидатом на пост главы МИД остается Вадим ПристайкоЕдинственным кандидатом на пост главы МИД остается Вадим Пристайко
Заместитель главы Офиса президента Вадим Пристайко остается единственным кандидатом на должность министра иностранных дел Украины.
31/07 15:39 662
Зеленський поговорив із Лукашенком: обмінялись люб'язностями та обговорили ДонбасЗеленський поговорив із Лукашенком: обмінялись люб'язностями та обговорили Донбас
Президент України Володимир Зеленський і президент Білорусі Олександр Лукашенко провели телефонну розмову і запросили один одного в гості. Про це повідомляє пресслужба президента Білорусі.
31/07 15:37 638
Президентську кампанію Ляшка фінансувала ясновидиця з Вишневого та колишні менеджери Ахметова Президентську кампанію Ляшка фінансувала ясновидиця з Вишневого та колишні менеджери Ахметова
Найбільшу пожертву - 1 млн 650 тис. гривень - у березні цього року партії Олега Ляшка перерахував Юрій Зінченко.
31/07 15:03 1042
Минкульт подтвердил ликвидацию Киевского патриархатаМинкульт подтвердил ликвидацию Киевского патриархата
Все функции уставных органов бывшего УПЦ КП перешли к Православной церкви Украины.
31/07 14:32 729
Велика рідня-2019. Хто кому кум, брат, син і донька у новій Верховній РадіВелика рідня-2019. Хто кому кум, брат, син і донька у новій Верховній Раді
За місяць новий парламент розпочне свою активну роботу. Попри усі обіцянки і декларації, у новому складі Верховної Ради, як і у попередніх скликаннях, будуть знову присутні і куми, і брати, і родичі впливових політиків. Ми вирішили зробити довідку, хто кому кум, брат і сват у новообраній Раді.
31/07 14:23 5031
Популярное
Актуальные статьи и публикации
Новости партнеров
© 2019. Информационный портал «Украинские реалии». Копирование материалов с обратной ссылкой.
Новини Коростеня