121375997 посетителей / 65158 тем / 84 комментарии
UA
Вас просят открыть капот или багажник? Ценные советы водителям * С 17 января начинается мобилизация! * В украине готовят новые изменения уплаты ЕСВ * В Запорожье маршрутчик за оскорбление военного получил по голове * С жителей Украины будут собирать по 100 грн: решение Кабмина * А Рева каже грошей нема! Сироїд розповіла про щорічні пенсійні виплати у розмірі 12 мільярдів для «мертвих душ» (відео) * 19 січня: Це цікаво знати * Посольство США не пустило некоторых украинских нардепов на инаугурацию Трампа * Киевская область в течение недели останется без электричества * Сам собі орган: митниці хочуть повернути незалежність * Андрей Гнездилов: День смерти человека не случаен, как и день рождения * Як не поспішати і жити у своє задоволення: 5 простих порад * «Неприкасаемый» регионал Бойко опять выходит сухим из воды * Анатолий Шарий. Яйца в разных корзинах *
Темы дня

Що буде з ринком ЄС у разі розпаду Шенгенської зони

16:48 25 января 2016 411
Що буде з ринком ЄС у разі розпаду Шенгенської зони

Можливий наслідок міграційної кризи в ЄС – розпад Шенгенської зони, переконані в Брюсселі.

Що це означає для європейської і німецької економіки? DW зібрала думки експертів.

Після того, як в середині січня Австрія оголосила про тимчасове припинення дії Шенгенської угоди, не справляючись з дедалі більшим потоком біженців, у середовищі політиків почали лунати побоювання щодо швидкого розпаду Шенгенської зони – блоку з 26 європейських країн, включаючи 22 держави ЄС, які скасували паспортний контроль на спільних кордонах.

Якщо найближчими місяцями європейським країнам не вдасться домовитися про заходи з урегулювання міграційної кризи, Шенгенській зоні загрожує розпад, переконані в Брюсселі. Про це, зокрема, попередив президент Європейської Ради Дональд Туск. “У нас є лише два місяці, щоб взяти ситуацію під контроль”, – заявив він під час виступу в Європарламенті 19 січня. Якщо цього не станеться до саміту ЄС, призначеного на 17-18 березня, шенгенській системі може настати кінець, сказав Туск.

Бізнес занепокоєний

У свою чергу президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер попередив, що закриття кордонів всередині ЄС матиме серйозні економічні наслідки і в кінцевому результаті поставить під питання існування євро як єдиної валюти. “Якщо ми закриємо кордони, якщо почне страждати внутрішній ринок, настане день, коли ми почнемо сумніватися, чи справді нам потрібна єдина валюта”, – наголосив він, виступаючи в Європарламенті в середу, 20 січня.

Розмови про цілісність європейського простору лунали й на Всесвітньому економічному форумі в швейцарському Давосі. Згідно з опитуванням, проведеному перед форумом консалтинговою компанією PriceWaterhouseCoopers (PWC), глави найбільших міжнародних компаній вважають кризу з біженцями одним з основних ризиків, які загрожують зростанню їхніх підприємств цього року. В опитуванні PWC взяли участь близько 1,4 тисячі топ-менеджерів з 83 країн, включно з Німеччиною.

Попри те, що опитування проводилося в середині листопада і не враховує подій останніх двох місяців, за його результатами зрозуміло, що німецькі топ-менеджери дуже занепокоєні міграційною кризою, наголосив старший партнер PWC Норберт Вінкельйоган. Кількість респондентів з Німеччини, які називають нестабільність у суспільстві серйозною загрозою для зростання їхніх компаній, зросло до 57 відсотків порівняно з 28 відсотками у січні 2015 року, зазначив він.

Багатомільярдні витрати

Побоювання можливого розпаду Шенгенської зони цілком обґрунтовані, вважає експерт берлінського фонду “Наука і політика” Ніколай фон Ондарца. “Ми бачимо, що для багатьох країн криза з біженцями – непросте випробування”, – наголосив він в інтерв’ю DW. Якщо вирішення проблеми не буде знайдене до весни, коли потік біженців, швидше за все, знову зросте, не виключено, що інші країни також будуть призупиняти дію Шенгену, припустив експерт.

За словами Жан-Клода Юнкера, розпад Шенгенської зони “похоронить внутрішній ринок” ЄС і призведе до зростання безробіття в Європі. Простоювання на кордонах, які вже зараз виникають внаслідок запровадження контролю, можуть коштувати бізнесу три мільярдів євро збитків на рік, підрахували в Єврокомісії. Можливий збиток від запровадження контролю на кордоні між Німеччиною і Данією, наприклад, може скласти 90 мільйонів євро, навів дані Юнкер.

Про можливі багатомільярдні збитки для німецької економіки говорять і у Федеральному об’єднанні оптової і зовнішньої торгівлі Німеччини (BGA). “Повернення контролю на кордонах у Шенгенській зоні мало б масштабні наслідки для зовнішньої торгівлі Німеччини”, – непокоїться голова об’єднання Антон Бернер. Близько 70 відсотків своєї зовнішньої торгівлі ФРН здійснює всередині Європи, перш за все, з країнами Єврозони, пояснив він в інтерв’ю газеті Tagesspiegel.

У Європи є лише пара місяців для вирішення міграційної кризи, вважають у Брюсселі

Дедалі більші ризики

Найбільшого збитку німецькі підприємства можуть зазнати від закриття кордонів з Австрією, констатує експерт в галузі торгівлі з Мюнхенського інституту економічних досліджень ifo Ґабріель Фельбермайр, слова якого також наводить Tagesspiegel. У 2014 році, каже економіст, обсяг торгівлі між двома країнами склав близько 300 мільярдів євро, тобто 15 відсотків всієї зовнішньої торгівлі Німеччини.

Затримки під час проходження вантажних фур через німецько-австрійський кордон сьогодні складають близько півтори години, розповів Фельбермайр. У результаті цього вантажі просто не надходять замовникам вчасно, а вартість товарів внаслідок очікування нерідко знижується, констатує експерт.

За підрахунками Федерального об’єднання торгово-промислових палат Німеччини (DIHK), такі затримки, зайва бюрократія і вимушена заміна доставки до вказаного терміну дорожчим зберіганням на складі можуть з легкістю підвищити витрати німецького бізнесу до 10 мільярдів євро на рік.

Успіх залежить від самого ЄС

Утім, багато експертів переконані, що сам притік біженців може позитивно відобразитися на європейській економіці в короткостроковій перспективі. Такі висновки, зокрема, містяться в оприлюдненому 20 січня дослідженні Міжнародного валютного фонду (МВФ), присвяченому викликам для економіки Європи в зв’язку зі зростанням потоку біженців.

Якщо говорити про суто економічний ефект, притік біженців може прискорити зростання ВВПкраїн ЄС за рахунок збільшення бюджетних відрахувань, витрачених на їх прийом. У виграші, в першу чергу, опиняться ті країни, які приймуть найбільшу кількість мігрантів, наголошують уМВФ. У сукупності це може додати 0,1 відсоткового пункту до загального зростання ВВПЄвросоюзу в 2016 році, йдеться у дослідженні.

Однак довгостроковіші економічні перспективи може забезпечити лише успішне працевлаштування мігрантів, наголошують автори: “У кінцевому результаті економічний ефект залежатиме від швидкості інтеграції біженців на ринку праці”.

Ірина Філатова, Наталія Мехед


Статьи по теме

"Покушение" на Геращенко. Почему нас считают идиотами?
Там Трамп сказал, что Германия и Япония лишили Америку чувства собственного достоинства.
24/01 12:45 140
Нова реальність для бізнесу: нічні перевірки підприємців та інспектори ДержпраціНова реальність для бізнесу: нічні перевірки підприємців та інспектори Держпраці
Відтепер інспектор матиме право приходити із перевірками у будь-який час доби: навіть посеред ночі.
24/01 10:51 798
Антикорупційний Майдан. Що спричинило масові протести у РумуніїАнтикорупційний Майдан. Що спричинило масові протести у Румунії
В той час, коли шпальти світових медіа зарясніли світлинами масштабних вуличних протестів, не пасе задніх і сусідня Румунія.
23/01 23:10 100
Зрада скасовується: про закриття фабрики «Рошен» у Росії і інші обіцянки ПорошенкаЗрада скасовується: про закриття фабрики «Рошен» у Росії і інші обіцянки Порошенка
Про політичні і економічні мотиви рішення президента, а також про виконання інших обіцянок.
23/01 22:42 249
Языковой вопрос: у каждого своя правдаЯзыковой вопрос: у каждого своя правда
Трудно научиться толерантности и пониманию, когда мы до сих пор вынашиваем эти травмы, и неизвестно, кто у нас родится: политическая или какая-то другая нация.
23/01 17:41 151
Ульяна Супрун попала в очередной скандал. Какой, – расскажет «Красная карточка» №371Ульяна Супрун попала в очередной скандал. Какой, – расскажет «Красная карточка» №371
Буквально накануне стало известно, исполняющая обязанности министра здравоохранения Ульяна Супрун подала заявление об отставке руководителю правительства Владимиру Гройсману.
23/01 17:16 1351
Все что известно об Антоне Геращенко: машины, квартиры и бизнес на недвижимостиВсе что известно об Антоне Геращенко: машины, квартиры и бизнес на недвижимости
Из аксессуаров Геращенко носит часы Apple Watch и не расстается со своим телефоном и планшетом. Депутат является очень активным пользователем социальных сетей, как и его друг - глава МВД Арсен Аваков, которого называют «министром Фейсбука».
23/01 16:43 669
Андрій Вадатурський: БПП - це партія влади, яка вже нікому не потрібнаАндрій Вадатурський: БПП - це партія влади, яка вже нікому не потрібна
«Пропозиція команди Януковича була такою: поступитися часткою, і весь експорт зернових піде через «Нібулон».
23/01 10:24 356
Полный перевод инаугурационной речи Дональда ТрампаПолный перевод инаугурационной речи Дональда Трампа
45-й президент Дональд Трамп произнес длинную и эмоциональную речь о настоящем и будущем Америки, которая отныне будет следовать одному принципу: интересы Америки прежде всего.
22/01 17:18 195
Волонтерка Супрун вырезала «сердце» Украины: институт Амосова закрывают из-за отсутствия денег, операции отменяютВолонтерка Супрун вырезала «сердце» Украины: институт Амосова закрывают из-за отсутствия денег, операции отменяют
Волонтерка Майдана Ульяна Супрун продолжает «сражаться» с украинскими медиками.
22/01 16:22 40762
Популярное
Популярные новости
Новости партнеров
© 2017. Информационный портал «Украинские реалии». Копирование материалов с обратной ссылкой.
Студия разработчик MSGROUP
Яндекс.Метрика