Про переробку каштанів Микита Дмитрулін дізнався із соцмереж. Вирішив спробувати зібрати кілька кілограмів. Каже, що таким чином можна сплатити за поїздку в метро.

"Я побачив інформацію в інтернеті і перед роботою я вирішив, а чому б і ні? Декілька хвилин, півгодинки, сорок хвилин в день можна приділити. Гроші тут ні до чого, за дві гривні квартиру не купиш", – каже киянин.

Разом рушаємо до пункту прийому каштанів. За кілограм тут правлять дві гривні.

Віктор Іванович – тутешній працівник – розповідає, що упродовж тижня сюди принесли кілька десятків кілограмів кінського каштану.

"Хто два, хто п'ять кілограмів, хто десять. Вони важкі, самі по собі. От бабці-пенсіонери вони кілограм 3-4. І діти несуть", – пояснює працівник пункту прийому каштанів.

Згодом плоди висушать, почистять, відшліфують, дістануть серцевину та експортують до європейських фармацевтичних компаній, – розповідає ініціатор проекту зі збору каштанів "Друге життя" Сергій Волков.

"Поки будуть падати – будуть збирати. Далі вони відправлять на комбінати європейські, які виготовляють основу для кремів", – пояснює ініціатор проекту.

Світлана Клубань – досвідчений косметолог – розповідає: для медикаментів потрібна кожна частина плоду. Саме звичайні столичні каштани використовують в косметології. Його компоненти допомагають лікувати суглоби та за потреби розширювати судини.

"В дарах цього прекрасного дерева міститься як листя, квіти, і звичайно насіння. Основне те, що для нас представляє інтерес і медиків – це ісцин, рутин, ескулін. Як потужний капіляропротектор", – пояснює лікар-косметолог.

Та використовують каштани не лише у косметології, а й у випічці. Кондитер Анна Завертайло розповіла, що для українського споживача їсти каштани незвично. Натомість у Франції – це одна із традиційних страв.

"В Україні не існує їстівних каштанів. Каштани їстівні – це певний сорт каштанів. Він м'ясистий, він смачний, має горіховий аромат і такий, з картопляної структурою всередині. Але в цілому – це дуже специфічний продукт", – пояснює кондитер.

Здати плоди та ще й отримати за них гроші кияни зможуть у 50 пунктах прийому. Працюватимуть вони до кінця вересня, тож організатори акції радять охочим підзаробити не гаяти часу.