202201556 посетителей / 120824 тем / 84 комментарии
UA
Саакашвили: Порошенко мне сказал: «Мы обменяем Крым на членство в ЕС и НАТО» (видео) * ЗАБУЛИ?!!! Саме ці слова зробили Порошека президентом в 14-му! Цікаво, цього разу він їх повторить?! (відео) * «Стриптизерки, кокаїн, борделі»: друг Кличка заявив про компромат на нього через аналізи Порошенка й Зеленського * В соратника Порошенко стреляли под Одессой: скандал обрастает подробностями * Зеленский обратился к украинцам с важным вопросом: стала известна судьба Верховной Рады * У Зеленського пропонують скоротити кількість депутатів * Україна скасує роумінг з п'ятьма країнами * Німецького медбрата засудили за вбивство 85 пацієнтів * Всю семью: стали известны новые подробности жуткого убийства в семье легенды российского хоккея * У Путина не планируют встречу с Зеленским на саммите G20 * Под Киевом накрыли базу крупного российского наркосиндиката «Химпром» (ФОТО) * Закарпатські митники вилучили китайського товару на 3 млн * Телефонна розмова Трампа і Зеленського: в Білому домі озвучили деталі *
Темы дня

ТОП-5 міфів про Чорнобильську зону – The Washington Post

17:59 08 июля 2019 498
ТОП-5 міфів про Чорнобильську зону – The Washington Post

На Заході люди мають мало уявлень про справжні події після аварії на ЧАЕС.

Понад трьох десятиліть тому вибухнув реактор на Чорнобильській атомній електростанції в тодішній УРСР. У наступні два тижні тривала масштабна пожежа, яка викидала колони радіоактивних газів і частинок по всьому європейському континенту і за його межами. Аварія є тривалою темою захоплення - HBO нещодавно адаптувала подію до топ-серіалу, а саме місце є популярним туристичним напрямком - що призводить до припущень і хибних уявлень, - інформують "Українські реалії" з посиланням на tsn.ua 

Про п’ять найбільш поширених міфів про аварію на ЧАЕС своєму матеріалі на The Washington Post пише історик та автор книги про Чорнобиль Кейт Браун.

Міф №1. Аварія призвела лише до декількох загиблих і постраждалих
За останні три десятиліття офіційні повідомлення про постраждалих та жертв від аварії на ЧАЕС були дивно скромними. Одразу після аварії загинуло двоє осіб. 29 померли в лікарнях, і набагато пізніше 15 дітей померли від раку щитовидної залози, викликаного Чорнобилем. Ці цифри були повторені в останніх статтях у Newsweek та LiveScience. Оцінки майбутніх наслідків для Чорнобиля для здоров'я також доволі скромні: 2006 року дослідники Міжнародного агентства з досліджень раку США оцінили, що на рак, викликаний Чорнобилем, до 2065 року захворіє 41 000, порівняно з кількома сотнями мільйонів інших видів раку від інших причин. Forbes навіть стверджував, що "тільки страх радіації вбив когось за межами найближчого району", підвищуючи рівень алкоголізму та депресії.

Фактичні цифри можуть бути набагато вищими. На жаль, Білорусь (де приземлилися 70% чорнобильських опадів), Росія та Україна не мають публічної інформації про смерті, пов'язані з чорнобильською аварією, для оновлення підрахунків. Але інші дані дають нам приблизне уявлення про кількість людей, які постраждали від катастрофи з плином часу. У січні 2016 року, наприклад, український уряд заявив, що в Україні офіційно стали жертвами чорнобильської катастрофи 1 961 904 особи. Україна також виплачує компенсації 35 тисячам осіб, чиї чоловіки або дружини померли від пов'язаних зі здоров'ям проблем, які сталися після Чорнобиля. Ці цифри не враховують Росію чи Білорусь, де оцінки раку і смертності становлять сотні тисяч.

Міф №2. Чорнобильська аварія мала лише регіональні наслідки

Звіт Newsweek свідчить лише про те, що "з хмари радіоактивного матеріалу лив дощ у сусідніх містах і селах". Доповідь Організації Об'єднаних Націй про відновлення Чорнобиля, що розташований на північному кордоні України, просто говорить про те, що "катастрофа торкнулася Білорусі, України та Росії". У нещодавньому серіалі HBO фізик розповідає радянському лідеру Михайлу Горбачову, що радіація пошириться до східної Німеччини.

Наслідки аварії сягли набагато далі. Карта випадіння опадів показує, що радіоактивність Чорнобиля широко поширилася по всій Європі, як правило, в районах з висотами і значними опадами. Дійсно, шведські вчені були першими, хто повідомив про чорнобильську аварію, тому що ядерні працівники Швеції запустили пристрої для виявлення радіації, коли вони йшли на завод у понеділок вранці після аварії. У 1986 році 7000 фермерів у північній Англії та південній Шотландії повинні були вилучити своїх овець з продажу після того, як вони потрапили під чорнобильські опади. Через два десятиліття понад 350 фермерів у Великій Британії все ще стикалися з обмеженнями на пересування своїх тварин і продажем свого м'яса.

Товари народного споживання, що збираються на територіях, постраждалих від чорнобильської аварії, продовжують подорожувати по всьому світу. Кілька років тому Франція зупинила велику партію радіоактивних грибів з Білорусі. Чорнобильські забруднені ягоди з України регулярно виходять на європейські ринки, а деякі з цих ягід пізніше імпортуються до США.

Туристичний бум у Чорнобилі. Кількість відвідувачів зони відчуження зросла вдвічі. А до кінця року там готуються прийняти сто тисяч туристів. Інтерес до Чорнобиля підігрів однойменний серіал. Журналісти ТСН пройшлися зоною відчуження і підготували підбірку найдивніших туристичних принад Чорнобиля.  

Міф №.3. Природа процвітає в зоні навколо Чорнобиля

Деякі, хто шукають плюси від катастрофи, сповістили гарні новини, що екосистема навколо Чорнобиля відновилася. Одна компанія, яка пропонує екскурсії із спостереження за птахами в зоні відчуження, описує її як "примусовий парк", який навчає "ключових уроків про те, як дика природа не потребує нас". Вчені виявили семикратне збільшення у деяких великих ссавців і прийшли до висновку, що, хоча радіація не добра для тварин, люди мають ще більш згубний ефект. Guardian називає чорнобильську зону "притулком для дикої природи".

Такі дослідження, як правило, зосереджуються на даних переписів і камер, що відстежують велику фауну, таку як вовки, дикі коні та дикі кабани. Дані перепису свідчать вченим про те, скільки тварин є, але мало про їхнє здоров'я. При хронічних низьких дозах радіації вплив на здоров'я є незначним і важко виявити. Біологи, які вивчають дрібних тварин, таких як миші, полівки і птахи, повідомляють про виявлення тварин з більш частими мутаціями, фізичними деформаціями і зменшеними популяціями. Команда вчених з Техаського технічного університету виявила більш високу, ніж очікувану, частоту мутацій у чорнобильських гризунів, схильних до хронічних низьких доз. Вчені також спостерігали аномалії в гніздах ластівок, які розмножуються там, включно з деформованими ногами і дзьобами, і таке ж випромінювання призупинило зростання сосни. Такі проблеми можуть торкнутися і великих ссавців, хоча вони не можуть бути виявлені за допомогою супутникової фотографії.

Міф №.4. Чорнобиль був найбільшою ядерною катастрофою у світі

Чорнобиль часто описується як найбільш руйнівна ядерна катастрофа в історії людства. Business Insider, порівнюючи її з іншими нещасними випадками на Фукусімі та Трі-Майл-Айленд, визнала Чорнобиль найнебезпечнішим. Міжнародне агентство з атомної енергії визнало Чорнобиль аварією 7-го рівня, що є найвищим рейтингом.

В той час, як Чорнобиль викинув найбільше радіоактивних речовин за один раз під час аварії, інші ядерні події викинули в атмосферу набагато більше радіоактивних ізотопів. Чорнобильська аварія викинула від 50 млн. до 200 млн. кюрі радіоактивності. Перші радянські та американські плутонієві заводи викидали приблизно 200 мільйонів кюрі радіоактивних відходів у навколишнє середовище щоденно. До укладення Договору про заборону випробувань 1963 року ядерні держави, включно із Сполученими Штатами і США, підірвали в атмосфері 520 ядерних видів зброї, створюючи викиди радіоактивних ізотопів тривалої дії в мільярди кюрі.

Дослідження лише одного радіоактивного ізотопу краще це пояснює. Чорнобиль викинув в атмосферу приблизно 45 мільйонів кюрі радіоактивного йоду (серед інших елементів), який поглинається людською щитовидною залозою, і може викликати захворювання щитовидної залози і рак щитовидної залози . Американські та радянські випробування ядерної бомби викинули приблизно 20 мільярдів кюрі радіоактивного йоду між 1945 та 1962 роками.

Учора в день прем’єри серіалу “Чорнобиль” на телеканалі 1+1 ми попросили наших глядачів поділитися своїми спогадами про цю трагедію. З авторами деяких історій нам вдалося поспілкуватися більш детально. Про те, як Чорнобиль змінив життя та змусив задуматися про найцінніше - дивіться в сюжеті.

Міф №5. Чорнобиль демонструє, що Радянський Союз був невмілим

Чорнобиль став символом постійних розповідей про те, що радянські вчені та урядовці були абсолютно некомпетентні. "Колесо огляду, що залишилося в парку розваг міста, яке розвалюється, все ще свідчить про нерозсудливість корумпованої, параноїдальної та невмілої радянської системи", - каже USA Today. Книга Григорія Медведєва "Правда про Чорнобиль" обіцяє викласти "абсурд і некомпетентність в достатку".

Насправді, радянська реакція на катастрофу вражала. СРСР найчастіше критикують за те, що вони чекали три дні, щоб поінформувати громадськість про аварію; приховування цього означало, що люди в сусідніх країнах, такі як Польща, отримували захисний профілактичний йод пізніше, ніж це доцільно. Радянські лідери, однак, діяли, щоб захистити своїх громадян. Протягом 36 годин вони переселили 50 тисяч жителів міста Прип'ять і планували евакуювати велику територію навколо заводу. (Японські лідери чекали повних два місяці, перш ніж вони визнали, що три реактори на атомній електростанції Фукусіма розплавилися в березні 2011 року)

Потім був медична допомога, яку спостерігала група американських лікарів, які приєдналися до радянських лікарів для лікування постраждалих пожежних і операторів заводу в лікарні №6 в Москві. Американці були вражені тим, наскільки добре радянські лікарі оцінювали дозу опромінення, вивчаючи показники життєдіяльності пацієнта, і розтлумачили значний спектр радянських методів лікування радіаційного отруєння, які були невідомі на Заході. Із 19 пацієнтів, які перенесли ризиковані трансплантації кісткового мозку або фетальної печінки за рекомендацією американської команди, вижив тільки один. Більшість пацієнтів, які отримали потенційно смертельні дози, вижили після лікування у радянських лікарів. 


Новости по теме

Более 40% украинцев считают вступление в НАТО лучшей гарантией безопасностиБолее 40% украинцев считают вступление в НАТО лучшей гарантией безопасности
Вступление в НАТО поддерживают 40,9% респондентов.
22/08 16:49 157
Впервые за 15 лет половина украинцев считают, что события в стране развиваются как надоВпервые за 15 лет половина украинцев считают, что события в стране развиваются как надо
50,5% опрошенных в августе 2019 года граждан Украины отметили, что события в стране развиваются в правильном направлении.
22/08 16:40 661
Правозахисні організації вимагають розслідувати дії омбудсменаПравозахисні організації вимагають розслідувати дії омбудсмена
Декілька правозахисних організацій вимагають від уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової пояснити звільнення Андрія Козлова з посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та призначення нового конкурсу.
01/08 12:01 769
Гендиректор 1+1 Ткаченко не планував, але може очолити КМДАГендиректор 1+1 Ткаченко не планував, але може очолити КМДА
Кандидат в нардепи від Слуги народу і гендиректор холдингу 1+1 media Олександр Ткаченко допустив, що може очолити міську владу Києва.
01/08 11:07 3806
Экс-главу Audi обвинили в мошенничестве и подделке документовЭкс-главу Audi обвинили в мошенничестве и подделке документов
Кроме него, обвинения были выдвинуты трем бывшим сотрудникам автоконцерна.
31/07 17:36 751
Спецназовцы соревновались на лучшую группу сил специальных операций ВСУ, - Минобороны. ФОТОрепортажСпецназовцы соревновались на лучшую группу сил специальных операций ВСУ, - Минобороны. ФОТОрепортаж
Программа соревнований требовала от участников пройти 8 этапов.
31/07 17:22 666
В Україні може повторитись епідемія дифтерії, як у 90-х - лікарВ Україні може повторитись епідемія дифтерії, як у 90-х - лікар
На сьогодні рівень щеплень дитячого населення України від дифтерії не перевищує 70%, існують ризики того, що в країні може спалахнути епідемія.
31/07 17:13 749
Единственным кандидатом на пост главы МИД остается Вадим ПристайкоЕдинственным кандидатом на пост главы МИД остается Вадим Пристайко
Заместитель главы Офиса президента Вадим Пристайко остается единственным кандидатом на должность министра иностранных дел Украины.
31/07 15:39 721
За пів року курці поповнили бюджет Києва на 94 тис. грн За пів року курці поповнили бюджет Києва на 94 тис. грн
У 2013 році у Києві поліція оштрафувала понад 12 тисяч курців.
31/07 15:11 685
Президентську кампанію Ляшка фінансувала ясновидиця з Вишневого та колишні менеджери Ахметова Президентську кампанію Ляшка фінансувала ясновидиця з Вишневого та колишні менеджери Ахметова
Найбільшу пожертву - 1 млн 650 тис. гривень - у березні цього року партії Олега Ляшка перерахував Юрій Зінченко.
31/07 15:03 1093
Популярное
Актуальные статьи и публикации
Новости партнеров
© 2019. Информационный портал «Украинские реалии». Копирование материалов с обратной ссылкой.
Новини Коростеня