66% громадян країн НАТО негативно ставляться до Росії, 65% підтримують допомогу Україні – опитування
66% громадян країн НАТО негативно ставляться до Росії, свідчать результати опитування громадської думки у 31 державі Альянсу і Швеції, оприлюдненого напередодні Вільнюського саміту.
Подібно до опитування, що проводилося напередодні саміту НАТО у 2022 році, одним із параметрів було сприйняття вторгнення Росії в Україну.
Майже дві третини респондентів у країнах НАТО вважають, що вторгнення Росії в Україну позначилося на безпеці їхньої країни (64%).
Як повідомила пресслужба НАТО, сильною залишається підтримка респондентами того, щоб їхня країна і далі продовжувала надавати допомогу Україні (65%).
Опитування також засвідчило, що більшість респондентів вважають НАТО важливим для майбутньої безпеки їхньої країни (73%), а 70% проголосували б на референдумі за те, щоб їхня країна залишилася членом НАТО.
Крім того, більшість респондентів погоджуються, що їхня країна повинна захищати іншого члена НАТО в разі нападу (64%), а 62% згодні, що членство в НАТО зменшує ймовірність іноземного нападу.
Президент України Володимир Зеленський 30 вересня 2022 року повідомив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Нещодавно він наголосив, що «Україна хотіла б отримати запрошення на вступ до НАТО на саміті у Вільнюсі», який пройде 11-12 липня.
Наприкінці червня соціологічне опитування, проведене Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), засвідчило, що 92% українців хочуть, щоб Україна стала членом Євросоюзу, та 89% підтримують вступ країни в НАТО.
За даними соціологів, з травня 2022 року до травня 2023 року відсоток українців, які бажають вступити до НАТО, зріс із 73 до майже 90%, а кількість «тих, хто очікує» приєднатися зросла приблизно з 65 до 85 відсотків.