Білоруська армія готується до тероборони на кордоні з Польщею

Навчальні табори для «військовозобов’язаних, призначених для територіальних військ» у Брестській області Білорусі розпочнуться 13 травня. Про це повідомила пресслужба Міністерства оборони Білорусі, інформує місцева служба Радіо Свобода.
Про це розповідає Україна Реальна
Брестська область, що розташована на заході країни, межує з Польщею. У рамках збору планується прийом військовозобов’язаних, з метою «всебічного забезпечення» та підготовки до «виконання завдань територіальної оборони». Відомство підкреслює, що командний склад територіальних військ «потрібно відновити свої навички управління підлеглими».
Основна увага на територіальну оборону
Згідно з повідомленням, «основна увага буде приділена виконанню завдань територіальної оборони посиленими підрозділами територіальних військ разом із військовими частинами Збройних Сил, включаючи застосування активних і пасивних засобів протидії безпілотним літальним апаратам».
З 25 березня по 18 квітня в районі Гродна проходила збори територіальних військ. Третій місяць поспіль білоруська влада перевіряє бойову готовність своєї армії. Перша перевірка готовності була оголошена 3 лютого, і фактично вона ще не була остаточно завершена, коли розпочалася друга 24 березня.
Перетворення територіальної оборони
Територіальні війська — це вид збройних сил, який призивається під час війни або напруженої військово-політичної обстановки. Вони виконують допоміжні функції і складаються з осіб, які проходили службу і перебувають у резерві.
Водночас міністр оборони Віктор Хренін на зустрічі з керівництвом Мінського міського та облвиконкомів, а також військовими комісарами столиці та регіонів 26 травня 2023 року у Гомелі заявив, що територіальна оборона «трансформується з системи, що забезпечує безпеку, у повноцінну бойову систему».
Режим Олександра Лукашенка постійно проводить навчання, тренування та збори на фоні загострення відносин із Заходом та повномасштабної війни росії проти України, в якій офіційний Мінськ підтримує Кремль.