Політика

більше допомоги від США на підході

більше допомоги від США на підході

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін згадав про ескалацію на Харківщині, де тривають спроби Росії просуватися, у вступній промові зустрічі Контактної групи з підтримки оборони України, відомої як формат «Рамштайн», 20 травня.

«Кремлівські сили будуть намагатися просунутися далі найближчими тижнями і створити буферну зону вздовж українського кордону. Це складна й небезпечна битва, але захисники України демонструють надзвичайну хоробрість і вміння та добре застосовують спроможності, які надає ця Контактна група. Новий наступ Путіна на Харків лише підкреслює важливість цієї групи», – заявив він.

Остін нагадав, що Сполучені Штати продовжують передавати Україні військову допомогу, до якої входять боєприпаси 155 міліметрів, ракети для HIMARS, засоби протиповітряної оборони та протитанкові системи.

Читайте також: Новий російський наступ розтягує Сили оборони України. Чого очікувати?

«Президент Байн оголосив додатковий пакет (допомоги Україні – ред.) на 400 мільйонів доларів раніше цього місяця. Це допоможе Україні захистити Харків і інші прифронтові регіони від нової російської загрози… Ми вже забезпечили багато пріоритетних потреб України, й багато нової допомоги на підході», – сказав міністр.

За його словами, до цього переліку входять додаткові ракети для NASAMS та Patriot, більше комплексів HIMARS, ракет Stinger, систем Javelin і AT-4.

Він також вказав на те, що Росія продовжує повітряні атаки, які наражають на небезпеку життя цивільних в усіх українських регіонах:

«Відтак протиповітряна оборона буде головною в нашому порядку денному сьогодні. І я закликаю всіх наших цінних союзників і партнерів перевірити свою здатність надати Україні протиповітряні спроможності, яких вона терміново потребує», – зазначив Остін.

Він висловив оцінку, що найближчі тижні та місяці «матимуть критичне значення», а виживання та успіх України є засадничими для безпеки Європи та самих Сполучених Штатів.

Контактна група з питань оборони України збирається онлайн 20 травня на тлі наступу російських сил на сході України, зокрема на Харківщині і намагання Сил оборони України утримати свої позиції.