Головне

Більшість членів ООН вимагає від Росії вивести війська з України – резолюція Генасамблеї

Більшість членів ООН вимагає від Росії вивести війська з України – резолюція Генасамблеї

Організація Об’єднаних Націй переважною більшістю голосів 23 лютого проголосувала за те, щоб вимагати від Росії «негайно» та «беззастережно» вивести свої війська з України. Поданий Києвом до першої річниці повномасштабної війни документ містить заклик до встановлення «справедливого та міцного миру на основі принципів Статуту ООН».

На засіданні Генеральної асамблеї ООН резолюцію, яка підтверджує підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, підтримала 141 держава, проти виступили семеро (це, зокрема, Росія, Білорусь, Еритрея, Малі та Сирія). Утрималися 32 країни, серед яких Китай, Індія, Іран, Казахстан, Вірменія, Таджикистан та інші.

ООН також відхилила поправки Мінська, які передбачають заклик до переговорів та заборону постачання озброєнь Києву.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час виступу на засіданні Генеральної асамблеї ООН, Нью-Йорк, 22 лютого 2023 року

Український уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець, коментуючи документ, написав у телеграмі, що це важливий крок щодо безпеки в країні та важливий акт підтримки територіальної цілісності України.

У Генасамблеї ООН Росія, на відміну від Ради безпеки, не має права вето. При цьому ухвалені резолюції не мають обовʼязкової сили відповідно до міжнародного права.

Москва ухвалену резолюцію поки не коментувала.