Події

Британська розвідка прогнозує послаблення наступу військ РФ на Бахмут

Британська розвідка прогнозує послаблення наступу військ РФ на Бахмут

Існує реалістична ймовірність того, що російський наступ на Бахмут слабшає, частково це пов’язано з передислокацією російських сил в інші сектори, повідомляє Міністерство оборони Британії з посиланням на дані розвідки.

«Останніми днями українські війська розпочали локальну контратаку на захід від міста Бахмут у Донецькій області, що, ймовірно, послабить тиск на трасу Н-32 (маршрут постачання), яка перебуває під загрозою. Навколо центру міста тривають бої, українська оборона залишається під загрозою через з півночі та півдня», – йдеться у повідомленні.

За даними розвідки Британії, біля центру міста тривають бої, українська оборона залишається під загрозою через оточення з півночі та півдня.

«Однак існує реалістична ймовірність того, що російський напад на місто втрачає той обмежений імпульс, який він отримав, частково через те, що деякі підрозділи російського МО було передислоковано в інші сектори», – додають британські військові.

Як заявили 21 березня аналітики Інституту вивчення війни (ISW), на тлі повідомлень про збільшення темпів російських операцій навколо Авдіївки війська РФ досягли незначних успіхів у Бахмуті та його околицях – вони, ймовірно, досягли додаткових успіхів у південно-західній та північній частині міста.

Читайте також: Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Бахмут продовжує залишатися головною гарячою точкою на фронті. Спроби захопити це місто російські війська здійснюють з липня 2022 року, коли їм вдалося окупувати велику агломерацію в сусідній Луганській області (Сєверодонецьк, Рубіжне, Лисичанськ). Активний наступ із наближених до Бахмута позицій російські військові розпочали у січні.

За даними розвідки НАТО, Росія втрачає поблизу Бахмута вп’ятеро більше солдатів, ніж Україна.