Британська розвідка розповіла про методи армії РФ для маскування літаків і кораблів
Російська армія приділяє велику увагу маскуванню військової техніки для її захисту та приховування їхніх оперативних намірів, однак це не допомагає Росії зменшити рівень втрат, повідомляє міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки.
«На російських авіабазах маскування здійснюється за допомогою макетів літаків і шин на крилах літаків. Є інформація, що на дев’яти російських авіабазах також є розфарбовані силуети планерів літаків. У морській сфері – кораблі Чорноморського флоту мають чорну фарбу на носі і кормі, що, ймовірно, має на меті зробити їхні військові кораблі менш видимими цілями. Силуети кораблів також намальовані на причалах, ймовірно, для того, щоб заплутати українських операторів безпілотних літальних апаратів», – повідомляє розвідка Британії.
Таким чином, вважають у британському оборонному відомстві, армія РФ прагне зменшити втрати Чорноморського флоту і Повітряно-космічних сил Росії за останні два роки.
«Незважаючи на ці спроби маскування, – вважає розвідка, – російські літаки все ще вразливі до звичайного збиття в повітрі, а російські кораблі все ще вразливі під час операцій у Чорному морі. Малоймовірно, що використання методів маскування призведе до значного зменшення втрат».
Також у британській розвідці зауважили, що саме відсутність ефективного застосування маскування було однією з ключових оперативних невдач Росії на ранніх етапах повномасштабного вторгнення в Україну.
Сьогодні вночі російське місто Енгельс, де розміщений аеродром стратегічної авіації РФ, в ніч на 20 березня зазнало атаки завдяки роботі Головного управління розвідки Міністерства оборони України, повідомили Радіо Свобода джерела у ГУР. За даними українських розвідників, під час атаки дрони українського виробництва «вразили цілі» на аеродромі. Російське Міноборони повідомляло при збиття всіх українських дронів.
У лютому Повітряні сили Збройних сил України збили 13 російських літаків, це «найкращий» результат українських військових із жовтня 2022 року, повідомило Міністерство оборони. Повітряні сили ЗСУ знешкодили: 10 винищувачів-бомбардувальників Су-34, 2 винищувачі Су-35, і один літак далекого радіолокаційного виявлення й управління А-50.
За даними Генерального штабу Збройних сил України, станом на 20 березня армія Росії втратила 347 літаків, 325 гелікоптерів та 26 кораблів або катерів. Міністерство оборони РФ не надає інформацію щодо своїх втрат у війні з Україною.