Події

через обстріли і негоду без світла залишаються споживачі у семи областях

через обстріли і негоду без світла залишаються споживачі у семи областях

Споживачі у семи областях України залишаються без електропостачання через російські обстріли та наслідки негоди, йдеться в повідомленні пресслужби Міненерго.

Ситуація по областях, за даними відомства, станом на 6 липня, наступна:

  • У Дніпропетровській області через негоду на ранок знеструмлено 171 точку обліку. З технологічних причин знеструмлено 824 абоненти.
  • У Донецькій області внаслідок ворожих обстрілів минулої доби було знеструмлено 2,4 тисячі абонентів у трьох населених пунктах. Енергетики заживили 8,2 тисячі абонентів у двох населених пунктах. На ранок залишаються без напруги 130 населених пунктів, загалом – 80,2 тисячі абонентів. Через пошкодження газорозподільних мереж припинено газопостачання 68 споживачам.
  • У Запорізькій області через негоду знеструмлювалися 888 абонентів, енергетики заживили 665 точок обліку. Через бойові дії відсутнє електропостачання у 3730 абонентів.
  • У Снятині Івано-Франківської області для усунення корозійного пошкодження газопроводу відключали від газопостачання 27 споживачів.
  • У Сумській області через нічну атаку на один з енергооб’єктів на ранок залишаються знеструмленими 100,4 тисячі абонентів у 348 населених пунктах. Тривають відновлювальні роботи.
  • У Харківській області енергетики заживили абонентів, які знеструмлювалися внаслідок дронової атаки в Сумській області. Через бойові дії залишаються без світла 37,4 тисячі абонентів – 107 точок обліку.
  • Енергетики заживили 736 абонентів у Херсоні, які знеструмлювалися через обстріли. Залишаються без напруги 2686 точок обліку. В населених пунктах Херсонської області заживили 30 точок обліку. Залишаються знеструмленими через бойові дії 25,8 тисячі абонентів у 45 населених пунктах.
  • У Чернігівській області внаслідок бойових дій залишаються знеструмленими 1540 абонентів у 26 населених пунктах.

В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла через комбіновані цілеспрямовані атаки РФ на українську енергосистему. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Раніше прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що внаслідок масованих ракетних атак РФ у березні знищено 80% теплової генерації. У Міненерго повідомляли, що через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури після 22 березня 2024 року Україна втратила близько 9 ГВт потужностей. Зокрема, дуже постраждали теплові електростанції державної компанії «Центренерго» і гідроелектростанції «Укргідроенерго».