Головне

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

CША мають намір призупинити всі відкриті замовлення на Patriot через потреби України – FT

Сполучені Штати мають намір призупинити всі відкриті замовлення на системи протиповітряної оборони Patriot і ракети-перехоплювачі до тих пір, поки Україна не матиме достатньої кількості засобів для захисту від повітряних атак Росії.

Як повідомили виданню Financial Times три особи, обізнані з цим рішенням, про це буде оголошено в четвер.

Оголошення США в четвер закріпить зобов’язання Байдена перед Києвом і гарантує, що Україна отримає системи Patriot, необхідні для захисту своїх міст і критичної інфраструктури, повідомили Financial Times двоє людей, які знають про це рішення.

Польща, Румунія та Німеччина є одними з європейських країн, у яких відкрито замовлення на системи Patriot. Іспанія також має відкрите замовлення на пускові установки Patriot, а коаліція країн НАТО в січні розмістила замовлення на 1000 ракет Patriot.

Минулого тижня в Італії президент Джо Байден заявив, що він домігся зобов’язань щодо постачання додаткових систем протиповітряної оборони в Україну. Вони включатимуть батареї Patriot, на отриманні яких Київ наполягав після того, як Росія посилила ракетні та безпілотні атаки на його електростанції.

Байден тоді повідомляв про отримання зобов’язань від п’яти країн щодо батарей Patriot та інших систем протиповітряної оборони.

«Все, що у нас є, йде в Україну, поки не будуть забезпечені їхні потреби. І тоді ми виконаємо зобов’язання, які взяли перед іншими країнами», – сказав тоді президент США.

Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.