Головне

Cудді МКС видали ордер на арешт президента Росії Путіна

Cудді МКС видали ордер на арешт президента Росії Путіна

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт двох осіб у контексті ситуації в Україні –російського президента Володимира Путіна та уповноваженої при президенті Росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

«Путін, як стверджується, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переміщення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії. Злочини, ймовірно, були скоєні на окупованій території України щонайменше з 24 лютого 2022 року. Існують розумні підстави вважати, що пан Путін несе індивідуальну кримінальну відповідальність за вищезазначені злочини – за вчинення дій безпосередньо, спільно з іншими, за його неспроможність здійснювати належний контроль над цивільними та військовими підлеглими.. Марія Львова-Бєлова, як стверджується, несе відповідальність за воєнний злочин у вигляді незаконної депортації населення (дітей) і незаконного переселення населення (дітей) з окупованих територій України до Росії», – повідомляє пресслужба МКС.

Читайте також: Росія має п’ять сценаріїв викрадення українських дітей – уповноважена президента

За повідомленням, ордери на арешт Путіна та Львової-Бєлової видані за поданими прокуратурою клопотаннями 22 лютого 2023 року.

«Палата визнала, що ордери є таємними, щоб захистити потерпілих і свідків, а також забезпечити розслідування. Проте, пам’ятаючи про те, що дії, про які йдеться в даній ситуації, нібито тривають, і що обізнаність громадськості про ордери може сприяти запобіганню у подальшому вчиненню злочинів, Палата вважає, що в інтересах правосуддя дозволити Секретаріату публічно оприлюднювати існування ордерів, імена підозрюваних, злочини, за які видано ордери», – додають в МКС.

Читайте також: Воєнні злочини та злочини проти людяності: звіт комісії ООН про дії російської армії в Україні

Напередодні видання New York Times з посиланням на анонімних посадовців п повідомляло, що Міжнародний кримінальний суд (МКС), що базується в Гаазі, найближчим часом відкриє дві кримінальні справи за звинуваченнями у воєнних злочинах у зв’язку з вторгненням Росії в Україну, а також видасть ордери на арешт кількох осіб, які, ймовірно, причетні до цих злочинів.

Наприкінці лютого генеральний прокурор Андрій Костін повідомляв, що Україна змогла повернути 307 дітей із понад 16 тисяч, депортацію яких Росією вдалося підтвердити.