Події

Данія прагне обмежити тіньовий танкерний флот РФ

Данія прагне обмежити тіньовий танкерний флот РФ

Данія розглядає способи обмеження званого тіньового флоту танкерів на перевезення російської нафти через Балтійське море. Про це заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен.

За його словами, Данія зібрала групу країн-союзників, які оцінюють заходи, спрямовані проти цього тіньового флоту.

Однак він не уточнив, які заходи розглядаються.

«Існує широкий консенсус щодо того, що тіньовий флот є міжнародною проблемою і необхідні міжнародні рішення. Важливо, щоб будь-які нові заходи могли бути реалізовані на практиці і щоб вони були юридично обґрунтованими з точки зору міжнародного права», – заявив Расмуссен агенції Reuters.

За словами міністра, у переговорах брали участь інші країни Балтійського моря та члени Європейського Союзу.

Посольство РФ в Данії не відреагувало на цю заяву.

Данія стурбована тим, що старі танкери, які перевозять нафту через її протоки, становлять потенційну небезпеку для довкілля.

Днями міністри закордонних справ Ради держав Балтійського моря (CBSS) провели зустрічі в Порвоо у Фінляндії, за підсумками якої висловили глибоке занепокоєння «активізацією гібридних операцій Росії, включаючи диверсії та акти насильства, які вона проводить у регіоні Балтійського моря». Представники країн Балтійського моря закликали до узгоджених заходів, щоб перешкодити експорту російської нафти на ледь придатних для плавання суднах.

Читайте також: Російський «тіньовий флот» підвищує ризик розливу нафти в Балтійському морі – прикордонна служба Фінляндії

Захід звинувачує Росію у використанні часто небезпечно зношених суден для обходу санкцій ЄС, запроваджених після російського вторгнення 2022 року. Таким чином, Росія може обходити західні обмеження на експорт нафти, використовуючи кораблі, які не належать західним компаніям і які не застраховані західними страховиками. Однак це становить серйозну загрозу для океанів і Балтійського моря зокрема.