Події

Данія замовила виробництво 18 САУ «Богдана» для українських військових

Данія замовила виробництво 18 САУ «Богдана» для українських військових

Данія замовила виробництво 18 самохідних гаубиць «Богдана» для українських військових, повідомила 10 липня пресслужба міністерства оборони країни.

Очікується, що артустановки, які фінансує Копенгаген, будуть доставлені в найближчі місяці.

«Коли я був в Україні цієї весни, щоб відвідати низку підприємств оборонної промисловості в Києві, я переконався в можливостях підтримки України через придбання безпосередньо в української оборонної промисловості. Таким чином ми гарантуємо, що обладнання, якого потребують українці, на фронті можна виробляти і доставляти поряд, це забезпечує деякі очевидні матеріально-технічні переваги, допомагаючи розбудувати оборонну промисловість в Україні», – заявив міністр оборони Данії Троельс Лунд Поульсен.

Він також висловив сподівання, що більше країн підуть данську модель закупівель в Україні, оскільки «можливості українців виробляти обладнання більші, ніж фінансування, яке вони мають зараз».

За його словами, є великий потенціал для подібних угод, щоб виробляти більше обладнання в Україні.

Читайте також: Україна може виробити зброї ще на 10 млрд доларів цьогоріч за наявності фінансування – Мінстратегпром

У квітні уряд Данії спільно з партіями парламенту погодив збільшення військової підтримки України на додаткові 4,4 мільярда данських крон (590 мільйонів євро) у 2024 році.

Перед цим стало відомо, що Данія стала першою країною, яка за свій кошт закупить озброєння та військову техніку для ЗСУ в українських виробників. Уряд Данії виділив 200 мільйонів данських крон (майже 300 млн євро) на інвестиції в українську оборонну промисловість. Гроші виділені на створення «значного» морського потенціалу, безпілотників і виробництво ракетних компонентів.