Події

ДБР розслідує побиття офіцером строковика в Івано-Франківську

ДБР розслідує побиття офіцером строковика в Івано-Франківську

Державне бюро розслідувань повідомило про початок розслідування за фактом побиття військовослужбовця однієї з частин Нацгвардії на Івано-Франківщині.

«Відео, на якому офіцер нецензурно лається і б’є військовослужбовця, сьогодні з’явилося на одному з українських телеграм-каналів. Працівники ДБР проводять невідкладні слідчі дії на території військової частини. Опитують свідків і потерпілого. Слідчим вдалося встановити й інші факти знущання офіцера з військовослужбовців цієї частини», – йдеться в повідомленні.

Кримінальне провадження відкрили за статтею про перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень. Для офіцера готують повідомлення про підозру, додали в ДБР. Згадана стаття передбачає як покарання позбавлення волі на строк до 12 років.

Перед цим Західне територіальне управління Національної гвардії України повідомило, що звернулося через інцидент до ДБР і почало службову перевірку.

«Керівництво Західного територіального управління Національної гвардії, як і усе суспільство, обурено діями офіцера військової частини з Івано-Франківська, відносно солдата строкової служби… У сучасній армії та у сталому суспільстві немає місця для приниження честі та гідності людини та, зокрема, військовослужбовця», – заявили в НГУ.

Раніше цього місяця в ДБР повідомили про завершення досудового розслідування щодо командира взводу однієї з військових частин Житомирщини, який у березні застосував фізичну силу до підлеглого. Обвинувальний акт щодо нього направили до суду.