Делегація України вирушає до Вашингтону для переговорів щодо угоди про копалини

Україна планує відправити делегацію до Вашингтону цього тижня, щоб обговорити деталі нової угоди щодо корисних копалин. Про це повідомила перша віцепрем’єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Про це розповідає Україна Реальна
«Цього тижня Україна відправить делегацію до Вашингтону для просування вперед у переговорах щодо стратегічної угоди зі Сполученими Штатами щодо критично важливих природних ресурсів. Цей діалог відображає стратегічні інтереси обох країн і нашу спільну відданість побудові міцного, прозорого партнерства», – зазначила Свириденко у соціальній мережі X 7 квітня.
Склад делегації та основні цілі
За словами віцепрем’єрки, до складу делегації увійдуть представники міністерств економіки, закордонних справ, юстиції та фінансів. «Ми прагнемо узгодити вибір проєктів, законодавчу базу і механізми довгострокового інвестування», – додала вона.
Нагадаємо, що минулого тижня голова Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга уточнив, що угода про копалини проходить аналіз на відповідність законодавству України. Він підкреслив, що «ця угода має відповідати інтересам обидвох країн, і у нас є своє законодавство». Міністр наголосив, що документ не може суперечити євроінтеграційному курсу України.
Позиція Сполучених Штатів та українські зобов’язання
30 березня президент США Дональд Трамп повідомив, що український президент Володимир Зеленський прагне вийти з угоди щодо корисних копалин, і попередив, що у разі такого рішення його чекають «великі проблеми». За інформацією агенції Bloomberg, Україна планує внести зміни до нового проєкту угоди, зокрема обіцянку про збільшення інвестицій США.
24 березня Трамп висловив сподівання, що угоду з Україною найближчим часом буде підписано. Зеленський підтвердив, що американська сторона готує новий проєкт угоди, зазначаючи, що пропозиція включає «одразу велику угоду».
Згідно з інформацією, наданою газетами Financial Times та Bloomberg, Сполучені Штати наполягають на укладенні нової угоди з Україною, яка охоплюватиме всі природні ресурси, включаючи нафту і газ, а також основні енергетичні активи країни. Водночас, у цій угоді США не пропонують Києву жодних гарантій безпеки, що викликало занепокоєння у української сторони.
Варто зазначити, що у березні Україна і США домовилися про укладення угоди щодо розробки критичних мінеральних ресурсів. Однак спроби підписати угоду зазнали невдачі 28 лютого після суперечки між Трампом і Зеленським у Білому домі.
19 березня Трамп і Зеленський домовилися про спільні дії для припинення війни росії проти України під час телефонної розмови, яку Білий дім охарактеризував як «фантастичну».