Події

«Дорогою ціною». Розвідка Британії заявила про невеликі тактичні успіхи РФ на сході України

«Дорогою ціною». Розвідка Британії заявила про невеликі тактичні успіхи РФ на сході України

Хоча Росія почала наступ у Харківській області на північному сході України, рівень російських атак на сході України залишається високим, заявила розвідка Великої Британії 21 травня.

«Російські війська продовжували зосереджуватися на напрямку на північний захід від Авдіївки, атакуючи широкий фронт з обох боків автомагістралі E50. Російські війська, ймовірно, досягли низки невеликих тактичних успіхів протягом останніх 72 годин, хоча, ймовірно, дорогою ціною. Автомагістраль E50 є основною лінією сполучення між Донецьком, контрольованим Росією, і містом Покровськ, контрольованим Україною, яке залишається приблизно за 30 км від поточної лінії фронту, але, ймовірно, є оперативним об’єктом Росії», – йдеться в повідомленні.

У розвідці зазначили, що російські атаки в цьому напрямку, ймовірно, спрямовані на створення виступу і розкол українських сил.

«На північ від Бахмута, в районі міста Сіверськ, українські сили повідомили про важкі зіткнення з російськими військами 18 і 19 травня з атаками на українські позиції в Білогорівці, Верхньокам’янському і Роздолівці. Здобутки Росії в цьому районі залишаються дуже обмеженими», – зауважили у відомстві.

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Читайте також: «Якщо буде спроба проникнення – даватимемо відповідь» – ОТУВ «Сіверськ» про ситуацію на Сумщині

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.

Президент України Володимир Зеленський 19 травня заявив, що «окупант не досягає свого завдання – розтягнути наші сили і цим послабити Україну на широкому фронті від Харківської до Донецької областей».