Фінляндія не пов’язує інцидент у Балтійському морі з державними структурами
![Фінляндія не пов’язує інцидент у Балтійському морі з державними структурами](https://ukrreal.info/wp-content/uploads/2025/01/0fca04e5-770a-4532-8f05-55039d0fdcba_w1200_r1-1736359197.webp)
Фінляндія поки що не може встановити зв’язок між інцидентом у Балтійському морі та будь-якими державними установами чи іншими суб’єктами. Про це заявила міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен під час спільної пресконференції з українським колегою Андрієм Сибігою у Києві.
Про це розповідає Україна Реальна
25 грудня в Балтійському морі виник збій у роботі електрокабелю Estlink 2, який з’єднує Естонію та Фінляндію. Після цього Фінляндія затримала нафтовий танкер Eagle S під прапором Островів Кука.
«Ми перебуваємо в процесі розслідування, тому на даному етапі я не зможу пов’язати цей інцидент з жодним державним органом чи будь-якою іншою стороною», – зазначила Еліна Валтонен.
Розслідування і міжнародна співпраця
Еліна Валтонен також повідомила, що фінські слідчі активно займаються розслідуванням цього випадку, залучаючи до цього партнерів з інших країн, які мають відношення до Балтійського моря. За словами міністерки, інфраструктура, така як електрокабелі та газопроводи, охоплює кілька країн, зокрема Фінляндію, Німеччину, Естонію та Швецію, і впливає на всіх учасників.
Валтонен підкреслила, що пошкодження критично важливої інфраструктури в Європі показують, що країни перебувають «в одному човні», стикаючись з агресією з боку «держав-вигнанців». Європейські країни зосереджені на стримуванні таких загроз, а також на швидкому відновленні.
Українська готовність до співпраці
На запитання журналістів щодо участі України в розслідуванні, Андрій Сибіга зазначив, що Україна завжди готова допомагати. Він наголосив, що «Росія розуміє лише силу», і якщо буде встановлено причетність судна до пошкодження інфраструктури, мають бути жорсткі санкції.
Сибіга додав, що це не лише український інтерес, а й загальноєвропейська справа, щоб встановити правду та притягнути винних до відповідальності.
Раніше стало відомо про виявлення якоря, який міг пошкодити підводні кабелі в Балтійському морі. Фінська влада затримала танкер Eagle S, який може бути частиною «тіньового флоту» росії, що обходить міжнародні санкції. Цей флот складається з старих нафтових суден для транспортування російської нафти, забороненої після вторгнення москви в Україну у 2022 році.