Політика

Ідальго в Києві повторила позицію щодо участі спортсменів з РФ у паризькій Олімпіаді – Кличко

Ідальго в Києві повторила позицію щодо участі спортсменів з РФ у паризькій Олімпіаді – Кличко

Мерка Парижа Анн Ідальго відвідала Київ 9 лютого, повідомляють французькі медіа.

Як цитує мер Києва Віталій Кличко, Ідальго виступила в столичній мерії, де ще раз повторила свою незгоду з можливою участю російських спортсменів у Олімпійських іграх у Парижі 2024 року.

«Я хочу висловити вам своє переконання та свою волю: поки російські війська продовжуватимуть вас бомбардувати, націлюватися на ваше цивільне населення та вашу інфраструктуру, поки російські солдати окупують вашу територію, я не хочу, щоб російські спортсмени брали участь у спортивних змаганнях», – заявила вона.

Читайте також: Збірна США з боксу відмовилася від чемпіонатів світу через участь Росії

Ідальго висловила впевненість, що Міжнародний олімпійський комітет «зможе підтримати цю позицію».

Раніше міська голова Парижа висловилася проти участі представників Росії у Олімпіаді, яка має відбутися у французькій столиці в 2024 році. Натомість вона припустила, що спортсмени-«дисиденти» могли б брати участь у змаганнях у складі «збірної біженців», створеної МОК.

Позиція керівників МОК полягає в тому, що такі спортсмени мають виступати під олімпійським прапором і не підтримувати публічно війну, яку Росія веде проти України, використовуючи в тому числі і територію Білорусі. Водночас МОК не вимагає від потенційних учасників Олімпіади засудження ними агресії Москви.

Читайте також: Допуск представників РФ та Білорусі в міжнародних змаганнях стане підтримкою війни – Рада

На початку лютого в МОК назвали «гідним жалю» намір Національного олімпійського комітету України бойкотувати Олімпійські ігри, якщо на них будуть представники Росії та Білорусі.

Київ критикує цю пропозицію і наполягає на тому, що російських і білоруських спортсменів не можна допускати до участі в міжнародних змаганнях до завершення війни в Україні.