Події

Ігнат розповів про особливості ракетної атаки російських сил по Україні

Ігнат розповів про особливості ракетної атаки російських сил по Україні

Під час російського удару по Україні 26 липня протиповітряна оборона працювала по всіх областях, а крилаті ракети повітряного базування Х-101/555 запускали одночасно з «Кинджалами», при цьому Х101/555 змінювали траєкторію польоту, щоб обійти українську протиповітряну оборону. Про це в ефірі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) розповів речник командування Повітряних сил Юрій Ігнат.

«Ракети летіли одна за одною. І розтягнулися по усіх тих областях практично. Більше їх в центральній Україні зосередилося. Якось вони там як призупинилися. Якщо чесно, спостерігати було дивно. Протиповітряна оборона працювала вчасно фактично у всіх областях, де вони пролітали», – розповів Ігнат.

Крім того, за його словами, під час другого удару російські сили запустили одночасно крилаті ракети повітряного базування Х-101/555 і «Кинджали».

Раніше у Повітряних силах повідомляли, що під час вчорашньої атаки крилаті ракети змінювали курс. За словами Юрія Ігната, крилаті ракети Х101/555 можуть кружляти у небі і запрограмовані на це спеціально.

«Така траєкторія польоту спланована навмисно, щоб уникати потенційного ураження засобами протиповітряної оборони. От на цій траєкторії їхнього польоту їх намагаються наздоганяти винищувачі, мобільні вогневі групи», – розповів Ігнат.

Повітряні сили ЗСУ 26 липня повідомили, що знищили 36 російських ракет, запущених по Україні, зокрема три «Калібри» на Вінниччині.

У ніч на 27 липня Росія знову атакувала «Калібрами» портову інфраструктуру Одещини, ракети збити не вдалося, влада повідомила про загибель однієї людини і пошкодження обладнання одного з вантажних терміналів, знищення будівлі охорони і двох автомобілів.

Днями президент Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони. Його заява прозвучала на тлі щільних російських атак по півдню України з використанням ударних дронів, «Оніксів», «Калібрів», Х-22 та інших ракет, деякі з яких Україна просто не має змоги збивати.