Події

ISW проаналізував спробу України перехопити ініціативу на полі бою у 2024 році

ISW проаналізував спробу України перехопити ініціативу на полі бою у 2024 році

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що спроба України перехопити у Росії ініціативу на полі бою є оперативно обґрунтованою, але затримки з надання західної військової допомоги відкладуть ці зусилля.

«Спроба України перехопити ініціативу у 2024 році є оперативно обґрунтованою. Росія зможе визначати місце, час, масштаб і вимоги до бойових дій в Україні доти, доки вона зберігатиме загальновійськову ініціативу, що може дозволити Росії змусити Україну витрачати матеріальні засоби і особовий склад на реактивні оборонні операції, позбавляючи Україну можливості накопичити матеріальні засоби, необхідні для майбутніх контрнаступальних операцій» – йдеться в останньому звіті Інституту.

ISW продовжує вважати, що для України було б нерозумно поступатися перевагою ініціативи на полі бою Росії на довший час, ніж це є необхідним.

Проте, як зауважують в Інституті вивчення війни, тривалі затримки військової допомоги Заходу, ймовірно, відстрочать зусилля України відновити ініціативу.

«Допомога Заходу у сфері безпеки має вирішальне значення як для здатності України зосереджувати матеріальні засоби та живу силу для майбутніх контрнаступальних операцій, так і для її здатності настільки деградувати російські наступальні зусилля, щоб Україна могла перехопити ініціативу на полі бою», – додають аналітики ISW.

Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Павлюк 6 березня заявив, що Україна намагатиметься перехопити ініціативу у 2024 році. За його словами, українські війська зосереджені на стабілізації лінії фронту.
«Наше завдання – стабілізувати лінію фронту, максимально знищити (російські сили – ред.), що ми і робимо, і максимально зробити перегрупування для виведення частин, які потребують довготривалого відновлення, на полігони, щоб створити ударне угруповання і в цьому році провести контрударні дії. Нам це вдається. Ситуація стабілізується», – сказав він.