Ізраїль відновив авіаудари по цілях ХАМАС у Газі та сусідніх регіонах

У ніч на 18 березня Ізраїль здійснив масштабні авіаудари по об’єктах у Секторі Гази, Лівані та на півдні Сирії. Як повідомили представники ізраїльської влади, ці удари були спрямовані на екстремістів, які готували терористичні акти.
Про це розповідає Україна Реальна
Реакція Ізраїлю на дії ХАМАС
17 березня прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу оголосив про надання наказу військовим вжити «рішучих дій» проти угруповання ХАМАС, яке підтримує іранський режим. Сполучені Штати та Європейський Союз вважають цю організацію терористичною. Це рішення стало відповіддю на відмову ХАМАС звільнити всіх заручників та прийняти нові пропозиції щодо припинення вогню.
«Відтепер Ізраїль буде діяти проти ХАМАС зі збільшенням військової потужності», – йдеться у заяві офісу Нетаньягу.
Військові дії та їх наслідки
Окрім атак на ХАМАС у Газі, ізраїльські військові також завдали ударів на півдні Лівану та Сирії. За даними палестинської влади, внаслідок цих авіаударів загинуло щонайменше 80 осіб, а кількість поранених значно зросла. Варто зазначити, що незалежно підтвердити цю інформацію наразі неможливо.
Збройні сили Ізраїлю підкреслили, що удари були націлені на командирів та інфраструктуру ХАМАС середнього рівня. Вони заявили про готовність продовжувати військові операції стільки, скільки буде потрібно, з метою розширення кампанії проти терористів.
Речниця Білого дому Керолайн Левітт зазначила, що Ізраїль консультувався з американською адміністрацією щодо своїх дій у Газі. Раніше, 5 березня, президент США Дональд Трамп попередив ХАМАС про серйозні наслідки, якщо угруповання не звільнить заручників.
Агентство Reuters процитувало високопоставленого чиновника ХАМАС, який стверджує, що дії Ізраїлю загрожують долі залишених заручників. Удари відбулися через два місяці після початку режиму припинення вогню, в рамках якого ХАМАС звільнив понад тридцять ізраїльських заручників в обмін на звільнення майже двох тисяч палестинців з ізраїльських в’язниць.