Економіка

Кабмін передав ЄС план програми Ukraine Facility, що передбачає 50 млрд євро для України

Кабмін передав ЄС план програми Ukraine Facility, що передбачає 50 млрд євро для України

Кабінет міністрів передав Європейській комісії попередній план для програми Ukraine Facility, повідомив 3 листопада прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

«Це програма допомоги Україні в розмірі 50 мільярдів євро на наступні чотири роки з акцентом на бюджетну підтримку. Для того, щоб отримувати кошти в межах цієї програми, Україна проведе низку реформ та проектів трансформацій», – заявив він.

Читайте також: Допомога від США під загрозою? Сенатори прокоментували ситуацію щодо фінансування України

За словами голови уряду, напрацювання плану складаються з чотирьох основних блоків:

  • макроекономічні сценарії, які включають розбудову якісних інституцій відновлення
  • базові реформи – реформа державного управління, заходи з управління держфінансами, боротьба з корупцією, реформа системи правосуддя
  • економічні реформи: покращення бізнес-клімату, управління державними активами, розвиток людського капіталу, регіональну політику
  • ключові сектори економіки, які допоможуть Україні зростати зараз і в майбутньому; «ми говоримо про енергетичний сектор, аграрний сектор, логістику, ІТ, критичні матеріали, переробну промисловість»

Шмигаль звернув увагу на те, що план Ukraine Facility є не загальною економічною стратегією держави, а переліком умов для отримання допомоги від ЄС.

Читайте також: Зеленський обговорив із головою Євроради виконання Києвом рекомендацій для членства в ЄС

«І друге – сьогоднішні напрацювання ще не є остаточною версією документа. Це попередній план для початку консультацій з нашими європейськими колегами. Робота над ним продовжиться з міжнародними партнерами, громадянським суспільством та українським бізнесом», – додав він.

У жовтні Європейський парламент підтримав пропозицію створити Фонд для відбудови України Ukraine Facility на 50 мільярдів євро в 2024 році.