Події

Канада запровадила санкції проти двох громадян та шести компаній РФ за перевезення зброї з КНДР

Канада запровадила санкції проти двох громадян та шести компаній РФ за перевезення зброї з КНДР

Міністерство закордонних справ Канади 21 травня оголосило про запровадження санкцій проти двох фізичних та шести юридичних осіб із Росії, які перевозили з КНДР зброю, включно з балістичними ракетами.

Під санкції потрапили генеральний директор АТ «Державна авіакомпанія «224-й льотний загін» Володимир Міхейчик та генеральний директор судноплавної компанії «Азіа» Володимир Шастін, судноплавні компанії «Марин транс шипінг», «М Лізинг», АТ «Совфрахт», «Азія шипінг», «МГ-Флот» та сам «224-й льотний загін».

«Оголошені сьогодні заходи покликані підірвати здатність Росії придбавати північнокорейську зброю, яка використовується для досягнення військових цілей у жорстокій агресивній війні проти України», – йдеться у пресрелізі МЗС Канади.

Раніше проти «Марин транс шипінг», «М Лізинг» та АТ «Совфрахт» обмежувальні заходи запровадила Австралія. США включили до списку санкцій «224-й льотний загін» і Міхейчика, а також чотири літаки, які використовувалися для транспортування ракет і повʼязаних із ними вантажів.

У жовтні 2023 року Reuters із посиланням на радника президента США з національної безпеки Джона Кірбі повідомило, що Північна Корея передала Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів для війни в Україні, і Росія вже розпочала використання північнокорейських балістичних ракет.

За даними Служби безпеки України, російські військові з кінця 2023 року випустили по Україні понад 20 ракет Hwasong-11, які виробляють у КНДР. Унаслідок ударів загинули не менш як 24 цивільні, близько сотні людей зазнали поранень.