Кіт Келлог пропонує поділ України на три зони для мирної угоди

Спеціальний представник президента США Кіт Келлог висловив ідею щодо розподілу України на три сектори, що, на його думку, може сприяти укладенню мирної угоди. У своєму інтерв’ю виданню The Times він зазначив, що «можна зробити так, щоб це виглядало як те, що сталося з Берліном після Другої світової війни, коли у вас була російська зона, французька зона, британська зона, зона США».
Про це розповідає Україна Реальна
Структура розподілу та контроль територій
За його планом, франко-британські сили разом із українськими військовими зможуть взяти під контроль усю правобережну частину України, в той час як російська зона буде зафіксована по поточній лінії фронту. Українські військові продовжать відповідати за території лівобережжя Дніпра, що перебувають під контролем Збройних сил України.
Між російськими та українськими підрозділами пропонується встановити демілітаризовану зону шириною приблизно 30 кілометрів (18 миль). Цей план значно суперечить неодноразово заявленим вимогам Москви щодо встановлення повного контролю росії над чотирма регіонами, включаючи обласні центри Херсон і Запоріжжя, а також вимогам щодо відсутності іноземних військ на території України.
Міжнародні зусилля та мирний процес
Пропозиції Кіта Келлога з’явилися на тлі обговорень про можливість введення європейського контингенту в Україну після досягнення режиму припинення вогню. 10 квітня у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулося перше засідання міністрів оборони 30 країн у форматі «коаліції охочих», мета якої – забезпечення довгострокового миру в Україні, ініційованої Францією та Британією в лютому.
27 березня в Парижі відбувся саміт, на якому зібралися лідери 27 країн для обговорення гарантій для України після можливого припинення вогню, зокрема питання розміщення сил «коаліції охочих» на її території. Президент Франції Емманюель Макрон підкреслив, що західні контингенти, які пропонує «коаліція охочих» під керівництвом Франції та Британії, не будуть розміщені на лінії зіткнення, а діяти у стратегічних точках в мирній зоні як сили підтримки безпеки.