Конгрес США закликає до відновлення обміну розвідданими з Україною

Член Комітету з питань розвідки Палати представників Конгресу США, конгресмен Джим Хаймс, звернувся із закликом до негайного відновлення обміну розвідданими між Сполученими Штатами та Україною. Він підкреслив, що будь-яка затримка у наданні розвідувальної інформації є неприйнятною, оскільки українці, які борються проти агресії росії, потребують цієї важливої підтримки.
Про це розповідає Україна Реальна
Необхідність активної співпраці
У заяві Хаймса йдеться: «Пауза в наданні матеріальної допомоги Україні проти путінської агресії є недобросовісною сама по собі, але думка про те, що ми тепер будемо утримувати життєво важливу розвідувальну інформацію від українців, які воюють і гинуть, є непростимою. Будь-яка пауза в обміні розвідданими має бути негайно припинена». Конгресмен також зазначив, що ця інформація рятує життя українських військових та цивільних осіб.
Обстановка на полі бою
Джим Хаймс наголосив на критичній важливості співпраці США та України у сфері розвідки. «Як член Комітету з питань розвідки, я спостерігав, наскільки важливими були наші відносини з українськими партнерами у сфері розвідки для утримання оборони проти невпинного і жорстокого наступу росії. Це врятувало життя як українських військовослужбовців, так і цивільних осіб», – відзначив він.
Нагадаємо, що раніше радник з національної безпеки Майк Волц та директор ЦРУ Джон Реткліфф висловили свою стурбованість щодо паузи президента Трампа у наданні допомоги Україні, яка включала також обмін розвідданими. За словами Реткліффа, ця пауза є тимчасовою, і Сполучені Штати знову «працюватимуть пліч-о-пліч з Україною».
Обговорюючи цю ситуацію, журналістка Sky News Дебора Хейнс зауважила, що пауза у передачі розвідданих є «вибірковою» та стосується лише інформації про можливі військові цілі на території росії, проте не на території України.
Президент США Дональд Трамп під час свого звернення до Конгресу 4 березня заявив, що «невтомно» працює над припиненням війни. Водночас він отримав повідомлення від українського президента Володимира Зеленського про готовність «сісти за стіл переговорів якомога швидше» для досягнення миру.