Економіка

Консультації з парламентарями щодо ратифікації угоди про надра зі США

Консультації з парламентарями щодо ратифікації угоди про надра зі США

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив, що завтра, 1 травня, уряд проведе консультації з головами парламентських фракцій, групами та керівництвом Верховної Ради стосовно ратифікації угоди про українські природні ресурси зі Сполученими Штатами.

Про це розповідає Україна Реальна

«Завтра у нас заплановані консультації з керівництвом парламенту і головами фракцій та груп з питань цієї угоди. Ознайомимо їх з усіма деталями», – зазначив він під час ефіру національного телемарафону.

Міжнародна угода

Шмигаль підкреслив, що ця угода має міжнародний статус і повинна бути ратифікована Верховною Радою. «Після ратифікації в парламенті угода набере чинності, і ми зможемо рухатися вперед, підписуючи технічну угоду між юридичними особами США та України», – додав прем’єр.

За даними агенції Bloomberg, Україна готова підписати угоду про природні ресурси зі США, а міністр економіки Юлія Свириденко вже вирушила до Вашингтона для завершення цього процесу. Шмигаль висловив сподівання, що угоду вдасться підписати протягом найближчих 24 годин.

Інвестиційні перспективи

В рамках угоди США та Україна планують створити умови для «збільшення інвестицій у гірничу промисловість, енергетику та пов’язані технології в Україні», як зазначено в проекті документа, з яким ознайомилося агентство Bloomberg News. Крім того, Вашингтон визнає наміри Києва, що угода не повинна суперечити планам України щодо вступу до Європейського Союзу.

Ще одним важливим моментом стало те, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде зарахована до їхнього внеску до фонду, згідно з документом.

Прем’єр-міністр України також зазначив, що Вашингтон відмовився від свого попереднього наполягання на включенні в угоду допомоги на десятки мільярдів доларів, наданої Україні з початку російського вторгнення. Цю інформацію Шмигаль озвучив після зустрічі з міністром фінансів США Скоттом Бессентом, під час якої обговорювали, зокрема, цю угоду.

Нагадаємо, що Дональд Трамп активно просував угоду з початку свого другого терміну в січні. Обидві сторони були готові підписати угоду з природних ресурсів в лютому, але її підписання було відкладено через суперечку між Трампом та президентом України Володимиром Зеленським під час зустрічі в Овальному кабінеті.