Головне

Кремль намагається посилити уявлення про підтримку Китаю у війні

Кремль намагається посилити уявлення про підтримку Китаю у війні

Кремль, ймовірно, прагне продемонструвати, що Китай підтримує російську позицію щодо війни в Україні більше, ніж це готова публічно визнавати Пекін. Цю інформацію наводить американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті.

Про це розповідає Україна Реальна

Зустріч Лаврова з Ваном Ї

Міністр закордонних справ росії Сергій Лавров провів зустріч з міністром закордонних справ КНР Ваном Ї під час саміту міністрів закордонних справ G20 у Південній Африці 20 лютого. Офіційне повідомлення Міністерства закордонних справ росії стверджувало, що Ван представив позицію КНР щодо вирішення війни в Україні як таку, що зосереджена на усуненні її «першопричин». Однак офіційна заява з Китаю суттєво відрізнялася і підкреслювала, що Лавров стверджує, що саме росія, а не Китай, віддана вирішенню «першопричин» конфлікту.

Спроби Кремля узгодити позиції

Аналітики зазначають, що ймовірне навмисне помилкове приписування заяви Вану свідчить про спроби рф «повністю узгодити позицію КНР щодо війни зі своєю власною». Це, в свою чергу, має на меті зміцнити міжнародний авторитет росії та формування уявлення про відносини з Китаєм всередині країни. Російські офіційні особи чітко окреслили «першопричини» війни, звинувативши НАТО у порушенні зобов’язань не розширюватися на схід у зонах поблизу російського кордону. Це вказує на те, що Кремль має намір продовжувати нав’язувати свої волю та безпекові інтереси Сполученим Штатам і Європі, не зацікавлений у компромісах.

Китай позиціонує себе як нейтральну сторону у конфлікті, заявляючи, що не надає військової допомоги жодній зі сторін, на відміну від США та інших західних країн. Проте Пекін залишається близьким політичним і економічним союзником росії. Члени НАТО характеризують Китай як «вирішального посібника» у війні, яку він ніколи не засуджував. Минулого місяця розслідування «Схем» (Радіо Свобода) виявило, що Китай став єдиним постачальником для росії низки рідкісних металів, необхідних для виробництва зброї після введення західних санкцій.