Головне

Кремль назвав умови для зустрічі Путіна і Зеленського

Кремль назвав умови для зустрічі Путіна і Зеленського

Зустріч між президентами росії та України, Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським, може відбутися, але лише після досягнення конкретних домовленостей між делегаціями обох країн. Про це повідомив представник Кремля Дмитро Пєсков.

Про це розповідає Україна Реальна

Він зазначив:

«Таку зустріч як результат роботи делегацій двох сторін при досягненні певних домовленостей цих делегацій вважаємо за можливу, але саме як результат роботи і після досягнення певних результатів у вигляді домовленостей двох сторін»

.

Крім того, Пєсков підтвердив, що росія готує свій перелік умов для припинення вогню і має намір передати його українській стороні.

Перемовини у Стамбулі та їх наслідки

Раніше глава російської делегації Володимир Мединський заявив, що під час прямої зустрічі з представниками України у Стамбулі було досягнуто домовленості зафіксувати умови для подальших переговорів. Пєсков зазначив, що насамперед необхідно виконати домовленості, досягнуті на переговорах 16 травня, зокрема обмін полоненими в форматі 1000 на 1000.

Представник Кремля не коментував умови, які, за повідомленнями ЗМІ, росія висунула Україні. Серед цих умов – визнання російської юрисдикції над анексованим Кримом та чотирма українськими областями. За словами Пєскова, обговорення умов має відбуватися за зачиненими дверима.

Реакція Києва та неприйнятні вимоги

Київ поки що не коментує заяви Кремля. Раніше Міністерство закордонних справ України вказувало на те, що російська сторона на переговорах у Туреччині озвучила вимоги, які виявилися неприйнятними для України.

Зокрема, росія на переговорах у Стамбулі вимагала від України

«вивести війська з кількох районів усередині України в обмін на припинення вогню»

, про що повідомив журналіст Axios Барак Равід, посилаючись на українське джерело.

По завершенню перемовин у Стамбулі українська та російська делегації

«принципово домовилися про повторну зустріч»

, за словами міністра закордонних справ Туреччини Хакана Фідана, 16 травня.