Головне

Кулеба розкритикував ЄС за «нездатність» реалізувати рішення щодо спільної закупівлі боєприпасів для України

Кулеба розкритикував ЄС за «нездатність» реалізувати рішення щодо спільної закупівлі боєприпасів для України

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив розчарування нездатністю країн-членів Європейського союзу реалізувати їхнє рішення про спільну закупівлю боєприпасів для України.

«Нездатність ЄС реалізувати власне рішення щодо спільних закупівель боєприпасів для України розчаровує. Це – перевірка того, чи має ЄС стратегічну автономію в ухваленні нових важливих рішень у сфері безпеки. Для України ціна бездіяльності вимірюється людськими життями», – написав Кулеба у твіттері 20 квітня.

13 квітня Рада ЄС схвалила надання одного мільярда євро на закупівлі боєприпасів для України.

Читайте також: Лідери ЄС схвалили спільні закупівлі боєприпасів для України

«Сьогоднішнім рішенням ми вводимо в дію першу частину історичної угоди, досягнутої лідерами ЄС, щодо підтримки негайного постачання артилерійських боєприпасів для Збройних сил України на суму 1 мільярд євро. Немає кращого прояву єдності та рішучості ЄС продовжувати підтримувати законне право України на самооборону від жорстокого російського агресора», – заявив того дня голова зовнішньополітичної служби Євросоюзу Жозеп Боррель.

Це рішення втілює в життя першу частину угоди Ради ЄС від 20 березня 2023 року про пришвидшене надання Україні боєприпасів. Як додають у Раді, воно також збільшує загальну суму допомоги, наданої Україні в рамках Європейського фонду миру, до 4,6 мільярда євро.

Водночас видання Politico з посиланням на три джерела повідомило 19 квітня, що представники країн-членів ЄС на засіданні не змогли врегулювати питання щодо того, хто має отримати контракти на закупівлю боєприпасів: тільки місцеві фірми чи також конкуренти з інших країн, зокрема США і Великої Британії.

За повідомленням, за те, щоб кошти залишалися в межах ЄС, виступила Франція, натомість представники Польщі звинуватили Париж в ускладненні переговорів.