Політика

Кулеба вважає тісні зв’язки Індії з Росією «радянською спадщиною» – FT

Кулеба вважає тісні зв’язки Індії з Росією «радянською спадщиною» – FT

Нинішні відносини між Індією та Росією – це «радянська спадщина», яка «випаровується». Таку думку в інтерв’ю виданню Financial Times, опублікованому 29 березеня, висловив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час візиту до Індії.

«Це не та спадщина, яка зберігатиметься століттями; це спадщина, яка випаровується», – зауважив Кулеба.

Міністр закордонних справ також розповів, що Індія може багато отримати від розширення торгових і технологічних зв’язків з Україною, і запропонував індійським компаніям участь у післявоєнній відбудові.

Кулеба зазначив, що Україна прагне відновити експорт до Індії сільськогосподарської продукції, такої як соняшникова олія, та купувати більше індійських товарів.

«Ми зацікавлені в імпорті частини важкої техніки, яку виробляє Індія», – сказав він під час інтерв’ю.

Читайте також: Індія відмовляється від російської нафти, яку перевозять судна «Совкомфлоту» – Bloomberg

Політик вважає, що Індії варто звернути увагу на відносини Росії з Китаєм, адже Пекін та Нью-Делі мають невирішену прикордонну суперечку у Гімалаях, яка востаннє загострювалася у 2020 році, коли загинуло щонайменше 24 людини. Індія заявляла, що регулярні зв’язки з Китаєм не будуть відновлені, поки не вирішиться прикордонна суперечка.

Індія має тісні економічні та оборонні зв’язки з Москвою та утримується від критики Росії за її вторгнення в Україну, натомість після повномасштабного вторгнення збільшила закупівлі російської нафти до рекордних рівнів.

Раніше МЗС України повідомило, що 28-29 березня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба відвідає Індію з візитом на запрошення свого індійського колеги Субраманьяма Джайшанкара. Це перший візит українського міністра закордонних справ до Індії з 2017 року.

«Метою візиту, – повідомляла пресслужба МЗС, – є підготовка до першого Глобального саміту миру в Швейцарії, розвиток українсько-індійських двосторонніх відносин, торгівлі та міжнародної співпраці».