Політика

«Культурний геноцид» – дослідження ІМІ про запровадження російської освіти на окупованих територіях

«Культурний геноцид» – дослідження ІМІ про запровадження російської освіти на окупованих територіях

Про це розповідає Україна Реальна

Москва на окупованих територіях України запроваджує власні стандарти освіти, залучаючи до навчання українських дітей учителів із Росії, а якщо їх бракує – і студентів педагогічних вишів. Про це йдеться в оприлюдненому 1 червня дослідженні Інституту масової інформації «Культурний геноцид: хто і як впроваджує російську освіту на окупованих територіях України».

«Для цього країна-агресор налагодила схему «гуманітарних місій». Протягом 2022 року було організовано 147 псевдомиротворчих поїздок на Донбас. Окрім того, станом на лютий 2023-го на окупованих територіях Донецької області все ще перебуває близько ста російських волонтерів», – ідеться в повідомленні.

За даними ІМІ, досвідчених фахівців серед тих, хто погоджується їхати в Україну бракує, хоча за рахунок доплат російський учитель за тиждень може отримати стільки, скільки вдома заробляє за два місяці. Добові за кожний день такого відрядження становлять 8480 рублів (це майже 4 тисячі гривень).

Брак кадрів «перекривають за допомогою менш захищених категорій населення – в російському інфопросторі найчастіше розповідають про студентів у складі «гуманітарних місій».

Дослідники доходять висновку, що русифікація освіти на окупованих українських територіях може відповідати кваліфікації «культурного геноциду», концепцію якого розробив юрист Рафаель Лемкін, автор першого договору ООН з прав людини та Конвенції про запобігання злочину геноциду та покарання за нього.

З повним змістом дослідження можна ознайомитися тут.