Політика

Київ очікує на візит президентки Єврокомісії та прем’єра Швеції – Стефанішина

Київ очікує на візит президентки Єврокомісії та прем’єра Швеції – Стефанішина

До України можуть приїхати президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн та прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон. Про це заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в коментарі, який цитує агентство «Інтерфакс-Україна».

«Очікуємо на візит президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн в Україну. Також розглядаємо візит прем’єра Швеції – країни, яка зараз головує в ЄС», – сказала представниця уряду.

Читайте також: Україна «як член ЄС і НАТО є важливою для майбутнього європейської безпеки» – декларація Зеленського і Каллас

За словами Стефанішиної, візит матиме на меті оцінити прогрес України у виконанні семи політичних критеріїв Євросоюзу та обговорити політичне рішення щодо початку переговорів про вступ до блоку.

«Поки що динаміка досить позитивна. Розраховуємо, що буде підтримана позиція України щодо початку переговорів наприкінці 2023 року. Шанси досить високі, є підтримка Швеції та низки партнерів», – додала вона.

Країни Північної Європи, в тому числі Швеція, заявили про підтримку зусиль України із виконання вимог для початку переговорів про вступ до Євросоюзу у підсумках саміту Україна – Північна Європа, який відбувся в Гельсінкі 3 травня.