Політика

Київ закликає світ «рішуче відреагувати» на підтримку Пхеньяну Росією

Київ закликає світ «рішуче відреагувати» на підтримку Пхеньяну Росією

Україна приєднується до держав, які засудили запуск Північною Кореєю ракетоносія 21 листопада – про це заявило Міністерство закордонних справ 23 листопада.

Відомство вказує на те, що застосування КНДР балістичних технологій для запусків ракет та продовження її ракетної і ядерної програм є порушенням низки резолюцій Ради безпеки ООН.

«Будь-які дії, що несуть загрозу миру та стабільності на Корейському півострові та у світі, мають бути припинені», – заявила пресслужба міністерства.

Київ закликає міжнародну спільноту вжити «рішучих заходів» та посилити тиск на Пхеньян для забезпечення стабільності на Корейському півострові.

Читайте також: Пхеньян заявив, що відновить військові заходи, зупинені угодою з Сеулом

«Україна також закликає світову спільноту рішуче відреагувати на дії Російської Федерації, яка надає сприяння північнокорейському режиму у розвитку заборонених програм та грубо порушує норми міжнародного права та відповідні резолюції Ради Безпеки ООН», – додає МЗС.

Південна Корея 21 листопада частково зупинила дію частини міжкорейської угоди 2018 року про зниження військової напруженості у відповідь на запуск Пхеньяном військового супутника. У відповідь на це Північна Корея заявила, що негайно відновить усі військові заходи, зупинені на час дії цієї угоди.

Раніше Північна Корея заявила про успішний запуск ракети-носія з розвідувальним супутником. У Пхеньяні також заявляли, що збираються незабаром запустити ще кілька супутників-шпигунів.

Офіційні особи Південної Кореї заявили, що останній запуск, швидше за все, передбачав технічну допомогу Росії в рамках її зростаючого партнерства з КНДР, у рамках якого Пхеньян постачав Москві мільйони артилерійських снарядів. Росія і Північна Корея заперечують угоди з продажу зброї, але пообіцяли розвивати співпрацю.