Головне

Малюк каже, що СБУ «обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках»

Малюк каже, що СБУ «обіграла російські спецслужби по всіх ключових напрямках»

Від початку повномасштабного вторгнення, Служба безпеки України «значно посилила напрям контррозвідки, щоб переграти російські спецслужби», зазначив голова відомства Василь Малюк, повідомляє пресслужба.

«Я б не недооцінював ворога, проте ми їх обіграли по всіх ключових напрямках. СБУ стала воюючою спецслужбою воюючої країни», – зазначив Малюк.

За словами очільника СБУ, «лише за 2023 рік працівники спецслужби викрили 47 російських агентурних мереж, до яких у тому числі були залучені і окремі народні депутати, і представники Сил оборони».

Малюк зауважив, що «лише 20% контррозвідувальної діяльності СБУ – це викриття агентурних мереж і виконання необхідних процесуальних дій, пов’язаних із досудовим слідством і підготовкою обвинувальних актів».

«Значно більше уваги вимагають проведення багатоетапних контррозвідувальних ігор, впровадження подвійних агентів, активні контррозвідувальні заходи та інше», – каже голова СБУ.

Очільник СБУ зазначив, що «своєрідним маркером ефективності очищення самої спецслужби є той факт, що за останній рік у ній не було жодного витоку інформації про планування та підготовку спецоперацій».

Редакція Радіо Свобода наразі не має можливості перевірити ці дані з незалежних джерел.

Російська влада цю інформацію голови СБУ не коментувала.

В умовах воєнного стану спецслужби фактично щодня повідомляють про виявлення підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, а також агентурних мереж.