Події

Міноборони пропонує знизити граничний вік призову до 25 років – з нинішніх 27

Міноборони пропонує знизити граничний вік призову до 25 років – з нинішніх 27

Міністерство оборони України пропонує зменшити граничний вік перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років.

«Дані зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму воєнного стану відсутня потреба в перебуванні громадян на військовому обліку призовників до 27 років», – ідеться в повідомленні.

В оборонному відомстві вважають, що «тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії воєнного стану призводить до того, що значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації».

Також у Міноборони вказують, що необхідність щорічного прибуття призовників до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) «призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження ВЛК».

Наразі призовникам у ТЦК та СП (колишніх військкоматах) можуть запропонувати укласти контракт, який передбачає перед участю в бойових діях проходження навчання терміном щонайменше три місяці. Водночас змусити до підписання такого контракту призовника ніхто не може.