Політика

Мін’юст просить ВАКС застосувати санкції проти колишнього топменеджера «Роснефти»

Мін’юст просить ВАКС застосувати санкції проти колишнього топменеджера «Роснефти»

Мін’юст просить ВАКС застосувати санкції проти колишнього топменеджера «Роснефти»

Міністерство юстиції подало позов до Вищого антикорупційного суду про застосування санкції щодо російського підприємця Едуарда Худайнатова – про це відомство повідомило 4 жовтня.

За повідомленням, позов поданий за участю третіх осіб на стороні відповідача без самостійних вимог: TODWICK HOLDINGS LTD, CICERONE HOLDING B.V., Bogstone Holding B.V., ТОВ «Альянс Холдинг», ТОВ «Інвест-Регіон», Коларова Івана, EATONGATE HOLDINGS LIMITED, ТОВ «Нафтова Компанія «Альянс-Україна», ТОВ «Рентойл», ТОВ «АльянсУкраїна», ТОВ «Альянс Ойл Україна».

Міністерство вказує на те, що Худайнатов є власником «Незалежної нафтогазової компанії» та колишнім першим віцепрезидентом, заступником голови правління та членом ради директорів російської державної компанії «Роснефть».

Читайте також: Дії російського олігарха завдали понад 360 млн гривень збитків Львівському автозаводу – ДБР

«Відповідачем здійснюється суттєве сприяння в організації матеріально-технічного забезпечення збройної агресії в Україні шляхом постачання підконтрольними йому підприємствами товарно-матеріальних цінностей у вигляді пального на потреби державного оборонного комплексу Російської Федерації та сплати податків і зборів до державного бюджету країни-агресорки у значних розмірах», – пояснює Мін’юст.

Вищий антикорупційний суд наразі не повідомляв про отримання позову чи дату розгляду.

Едуард Худайнатов очолював правління «Роснефти» з 2010-го по 2012 рік, після чого був заступником голови правління.