Міжнародні резерви України зросли на 8% у 2024 році
Національний банк України повідомив 7 січня, що на початок 2025 року міжнародні резерви країни склали попередньо 43,78 мільярда доларів США. У грудні 2024 року резерви зросли на 9,7% порівняно з листопадом, що стало можливим завдяки валютним надходженням від міжнародних партнерів. Ці надходження перевищили обсяг чистого продажу валюти Нацбанком і боргових виплат країни в іноземній валюті.
Про це розповідає Україна Реальна
Фінансова підтримка України у 2024 році
За оцінками НБУ, протягом 2024 року міжнародні резерви України зросли на 8%. Торік Україна отримала значну фінансову підтримку від світової спільноти, включаючи 42 мільярди доларів США. Найбільші суми фінансової допомоги надійшли від Європейського Союзу (17,5 млрд дол.), Сполучених Штатів Америки (6,8 млрд дол.), Світового банку (6,1 млрд дол.), МВФ (5,3 млрд дол.), Японії (4,3 млрд дол.) і Канади (1,8 млрд дол.).
«Минулого року Україна отримала потужну світову фінансову підтримку – відповідно до балансових даних, близько 42 мільярда доларів США. Найбільша фінансова допомога надійшла від Європейського Союзу – 17,5 млрд дол. США, Сполучених Штатів Америки – 6,8 млрд дол. США, Світового банку – 6,1 млрд дол. США, МВФ – 5,3 млрд дол. США, Японії – 4,3 млрд долю США, Канади – 1,8 млрд дол. США», – йдеться в повідомленні.
Розвиток валютного ринку
Україна також отримала понад 3,5 мільярда доларів завдяки розміщенню валютних облігацій внутрішньої державної позики. Це, у поєднанні з міжнародною допомогою, допомогло компенсувати витрати на обслуговування державного боргу та чисті інтервенції НБУ з продажу валюти, а також збільшити міжнародні резерви до рівня, що дозволяє підтримувати стабільність курсу. За оцінками регулятора, поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансове покриття для 5,5 місяців майбутнього імпорту.
Голова Нацбанку Андрій Пишний зазначив, що зростання обсягу міжнародних резервів обумовлено підтримкою партнерів. «У 2025 році Україна розраховує отримати близько 38 млрд дол. США від міжнародних партнерів. Отже, спроможність НБУ підтримувати достатній рівень міжнародних резервів та забезпечувати стійкість валютного ринку залишиться високою», – зазначив Пишний.
У грудні Рада директорів МВФ завершила шостий перегляд програми розширеного фінансування (EFF) для України та ухвалила рішення про виділення країні приблизно 1,1 мільярда доларів США.