Події

Монаха УПЦ (МП) із Почаївської лаври підозрюють у підтримці збройної агресії Росії – прокуратура

Монаха УПЦ (МП) із Почаївської лаври підозрюють у підтримці збройної агресії Росії – прокуратура

Послушнику УПЦ (МП) із Почаївської лаври повідомили про підозру в поширенні матеріалів про правомірність збройної агресії Росії проти України, прославлення осіб, що її здійснювали, і закликів до підтримки російських військових й окупації частини території України, повідомила Тернопільська обласна прокуратура.

За даними слідства, монах виправдовував збройну агресію Росії та закликав до підтримки окупаційної адміністрації.

«За даними слідства, маючи непогашену судимість за вбивство, послушник, що з 2017 року проживає на території Почаївської лаври, у власних облікових записах у соціальних мережах «ВКонтакте» й «Одноклассники» поширював дописи про підтримку захоплення територій нашої країни й глорифікацію російських військових. Також у поширених ним відеоматеріалах містяться публічні заклики до підтримки окупаційної адміністрації держави-агресора», – йдеться в повідомленні.

У прокуратурі зауважили, що наявність в опублікованих ним матеріалах за березень 2022 – січень 2023 року виправдовування агресії РФ і прославляння її військових підтверджено висновком судової лінгвістичної експертизи.

За даними відомства, наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу – тримання під вартою.

Одна з фотографій СБУ, оприлюднених 28 квітня 2023 року, щодо повідомлення про підозру послушнику УПЦ (МП), який, як стверджує Служба безпеки України, «виправдовував російську агресію»

Недавно Кременецький районний суд Тернопільської області оштрафував ректора Почаївської семінарії УПЦ (МП) Іова Шумського на 8,5 тисячі гривень «за розпалювання релігійної ворожнечі».

На початку квітня група депутатів у Верховній Раді України зареєструвала проєкт постанови про розірвання договору оренди з Почаївською Успенською лаврою УПЦ (МП), що розташована у Тернопільській області, – за аналогією з Києво-Печерською лаврою. Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував уряду перевірити дотримання Почаївською лаврою умов угоди про користування комплексом споруд і у разі виявлення порушень розірвати договір про оренду з УПЦ (МП).