Політика

«Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно»

«Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно»

Президент США Джо Байден у своєму виступі з промовою «Про стан справ у країні» перед американським Конгресом звернувся до України, заявивши, що Сполучені Штати будуть надавати підтримку «стільки, скільки потрібно».

«Сьогодні до нас знову приєднується посол України в США. Вона уособлює не лише свою країну, а й мужність свого народу. Пані посол, Америка – єдина у підтримці вашої країни. Ми будемо з вами стільки, скільки потрібно. Наша країна прагне більшої свободи, гідності і миру, не тільки в Європі, але всюди», – сказав Байден.

Президент США назвав напад Росії на Україну «випробуванням на віки», «тестом для Америки, тестом для світу».

«Чи відстоюватимемо ми найосновніші принципи? Чи відстоюватимемо ми суверенітет? Чи будемо ми відстоювати право людей жити вільними від тиранії? Чи станемо ми на захист демократії?… Через рік ми знаємо відповідь. Так. Разом ми зробили те, що Америка завжди робить якнайкраще. Ми вели. Ми об’єднали НАТО і побудували глобальну коаліцію. Ми виступили проти агресії Путіна. Ми стали на боці українського народу», – наголосив президент США.

Раніше Білий дім зазначив, що поява на виступі посла України Оксани Маркарової свідчить про «постійну підтримку США України майже через рік після неспровокованого нападу Росії».

Цьогорічне звернення до Конгресу проходитило в умовах, коли республіканці взяли контроль над Палатою представників на виборах у листопаді.

Деякі республіканці висловили занепокоєння щодо ціни, яку платять США, підтримуючи Україну.

Промова пролунала менш ніж за три тижні до першої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

3 лютого Сполучені Штати Америки оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на 2,2 мільярда доларів.

Загалом США виділили Україні понад 27,1 мільярда доларів безпекової допомоги з початку повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року.