Політика

«Ми виконали те, що обіцяли» – радник Байдена з нацбезпеки про F-16

«Ми виконали те, що обіцяли» – радник Байдена з нацбезпеки про F-16

Після ухвалення рішення про надання Україні винищувачів F-16 США та союзники «працюватимуть, щоб визначити, коли будуть доставлені літаки, хто їх доставить і скільки».

«Ми виконали те, що обіцяли. Ми дали Україні те, що їй потрібно, на підставі тісних консультацій між нашими та їхніми військовими. І тепер ми перейшли до дискусій щодо вдосконалення українських військово-повітряних сил як частини нашого довгострокового зобов’язання щодо самооборони України», – наголосив радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван.

За даними ЗМІ, американський президент Джо Байден повідомив лідерам «Групи семи», що США підтримуватимуть зусилля з підготовки українських пілотів на F-16. Цю заяву Байдена вже привітав прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак.

Хоча днями видання The New York Times із посиланням на неназваного високопоставленого українського чиновника повідомило, що декілька європейських країн готові передати американські винищувачі F-16 Києву, але США поки не дозволяють їм навчати українських пілотів, зокрема, через високу вартість літака. Україна неодноразово просила в США літаки F-16, але отримувала відмову..

Читайте також: Зеленський: «коаліцію винищувачів», окрім Британії та Франції, підтримали Нідерланди

Під час візиту до Лондона президента України Володимира Зеленського уряд Великої Британії заявив, що влітку почне навчати українських пілотів. Це перша офіційно оголошена програма навчання українських пілотів на західних винищувачах.