Події

на території Білорусі залишилися 2,5 тисячі російських військових

на території Білорусі залишилися 2,5 тисячі російських військових

Українська сторона не спостерігає достатньої кількості російських сил на території Білорусі для здійснення повторного наступу на Україну, заявив в ефірі телемарафону речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

За його словами, Росія виводить із території Білорусі свої війська, які раніше були направлені на навчання і подальше перекидання на територію України для участі в бойових діях.

«За нашими даними, на території сусідньої країни перебувають близько 2,5 тисячі військовослужбовців РФ, які, як правило, залучені до підготовки, навчань і перебувають на полігонах Білорусі», – сказав Демченко.

Читайте також: Російська ядерна загроза і «Іскандери» у Білорусі: Україні та Польщі необхідний потенціал стримування

«Кількість російських військ зараз набагато менша, ніж була ще кілька місяців тому. Як повідомлялося раніше, кількість російських військових у Білорусі могла сягати 10-11 тисяч військових одномоментно. Але, як правило, ті підрозділи, які проходили навчання, були виведені Росією на свою територію для поповнення своїх сил на сході нашої країни, де ведуться повномасштабні бойові дії. Зараз за останній час ми бачимо, що більше виводять підрозділів з Білорусі, але їх заміна практично не відбувається», – пояснив речник Держприкордонслужби.

У лютому 2022 року керівництво Білорусі підтримало агресію Росії проти України та дозволило використовувати військову інфраструктуру й повітряний простір для вторгнення російської армії та обстрілів мирних міст в Україні, жертвами яких стали тисячі цивільних жителів.