НБУ скасує офіційний курс до рубля та 14 валют з 31 березня

Національний банк України (НБУ) оголосив про суттєві зміни в системі встановлення офіційного курсу валют, про що пресслужба установи повідомила 25 березня. Ці нововведення стосуються переліку валют, до яких курс гривні буде визначатися щоденно.
Про це розповідає Україна Реальна
Зміни у валютному регулюванні
Зокрема, НБУ вирішив скасувати щомісячний перелік валют для встановлення офіційного курсу, замінивши його на один щоденний перелік. Це рішення набуде чинності з 31 березня поточного року. Причиною таких змін стало зростання рівня автоматизації розрахунків, що зменшило операційні обмеження та ризики, пов’язані з щоденним визначенням курсу для широкого спектру валют.
У повідомленні НБУ зазначено: «З огляду на це використання двох переліків валют (щоденного та щомісячного) для розрахунку офіційного курсу гривні втратило свою актуальність, і НБУ вирішив перейти до одного щоденного переліку валют, що відповідає міжнародному досвіду».
Які валюти потраплять до нового переліку?
Згідно з новими правилами, перелік валют, до яких щоденно встановлюватиметься офіційний курс гривні, коригуватиметься один раз на три роки на основі актуальних статистичних даних з товарообігу з країнами-емітентами. У разі необхідності такі коригування можуть проводитися частіше.
З 31 березня періодичність встановлення курсу гривні до 11 валют зміниться зі щомісячної на щоденну. Серед цих валют: алжирський динар, тайський бат, дирхам ОАЕ, в’єтнамський донг, грузинський ларі, ліванський фунт, малайзійський ринггіт, саудівський ріял, сербський динар, така і туніський динар.
Водночас, НБУ повідомив, що офіційний курс гривні не розраховуватиметься до ряду валют, зокрема: російський рубль, білоруський рубль, бразильський реал, вірменський драм, домініканське песо, іракський динар, іранський ріал, лівійський динар, марокканський дирхам, новий тайванський долар, пакистанська рупія, узбецький сум, туркменський новий манат та сом. Таким чином, новий перелік іноземних валют для щоденного встановлення офіційного курсу гривні включатиме 41 валюту та спеціальні права запозичення (СПЗ).
Ці зміни закріплені у постанові правління НБУ від 24 березня, яка стосується коригувань у «Положенні про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів». Документ набирає чинності наприкінці березня.