Політика

Новий міністр оборони Німеччини відвідав Київ, де зустрівся із Зеленським

Новий міністр оборони Німеччини відвідав Київ, де зустрівся із Зеленським

Президент Володимир Зеленський зустрівся із із міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, який відвідав Україну, повідомляє пресслужба президента 7 лютого.

Зеленський подякував Пісторіусу за те, що той зробив поїздку до Києва своїм першим закордонним візитом на цій посаді.

«Україна надзвичайно зацікавлена в підтримці одного з лідерів Європейського союзу – Німеччини. Особливо в цей час складних випробувань для нас. Ми вдячні за нещодавні рішення, за всі рішення», – заявив Зеленський.

Читайте також: Німеччині терміново потрібні нові танки Leopard на заміну тим, що нададуть Україні – міністр оборони

Зокрема, він подякував за рішення Берліна надати Україні танки Leopard та дозвіл третім країнам їх передавати. Водночас голова держави вказав на те, що рішення щодо танкової коаліції дають Україні «не переваги, але паритетність на полі бою».

«Треба розуміти, що це залежить від часу, від кількості й від сучасності техніки танкової коаліції», – додав він.

Як повідомляє сайт президента, сторони обговорили ситуацію на фронті і першочергові оборонні потреби України.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини: надання винищувачів Україні «виключене»

Пресслужба Пісторіуса повідомила 7 лютого, що він зустрівся як із Зеленським, так і з міністром оборони України Олексієм Резніковим. Він також заявив, що танки Leopard 2 від Німеччини «будуть доступні» наприкінці березня.

Пісторіус був офіційно призначений міністром 19 січня.

25 січня Німеччина, яка довго опиралася закликам кількох країн передати танки в Україну, погодилася надати Україні бойові танки Leopard 2 для двох батальйонів. В якості першого кроку Берлін надасть 14 танків зі складів Бундесверу. Крім того, Німеччина видасть відповідні дозволи партнерам, які мають бажання передати Україні танки цієї моделі з власних складів.