Обговорення відправки миротворців в Україну на Мюнхенській конференції з безпеки

Обговорення відправки європейських миротворців в Україну стане ключовим питанням Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбудеться з 14 по 16 лютого. Про це повідомляє The New York Times.
Про це розповідає Україна Реальна
Перспективи миротворчої місії
Серед тем, що обговорюватимуться, буде можливість укладення угоди про припинення вогню, що стало каталізатором дебатів щодо розміщення європейських військ. Вони повинні будуть забезпечити контроль за виконанням угоди, підтримувати мир та стримувати агресію росії. Наразі залишається незрозумілим, які саме війська можуть бути направлені, скільки їх буде, і чи буде президент росії Володимир Путін готовий прийняти такі ініціативи.
«Ця тема, безсумнівно, буде в центрі дискусії цього тижня на щорічній Мюнхенській конференції з безпеки, яку відвідають віцепрезидент США Джей Ді Венс і держсекретар Марко Рубіо», – зазначають журналісти.
Реакція європейських країн
Деякі європейські держави, включно з країнами Балтії, Францією та Великобританією, підняли питання про можливість участі своїх військ у миротворчій місії в Україні. Однак високопосадовці Німеччини вважають цю ідею передчасною.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий до серйозних переговорів щодо угоди про припинення війни, але лише за умови, що союзники нададуть реальні гарантії безпеки, а не лише формальні запевнення.
Згідно з інформацією NYT, Європа не в змозі надати 200 000 військовослужбовців, як це озвучував Зеленський, і будь-який військовий контингент повинен мати підтримку США. В іншому випадку європейські сили залишаться вразливими до російських спроб підриву довіри до НАТО.
Навіть якщо європейські країни зможуть направити 40 000 солдатів, це буде складним завданням для континенту, який стикається з повільним економічним зростанням і нестачею військових, а також необхідністю підвищення витрат на національну безпеку. Цього може бути недостатньо для забезпечення реального стримування росії.
Очікується, що на Мюнхенській конференції збереться близько 60 голів держав і урядів, а також 150 міністрів з усього світу та керівники провідних міжнародних організацій.