Події

Обстріляний Росією потяг із Херсона прибув у Львів без запізнення

Обстріляний Росією потяг із Херсона прибув у Львів без запізнення

Потяг «Херсон-Львів», який 3 травня обстріляли російські війська, прибув у Львів без запізнення, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Внаслідок обстрілу постраждалий провідник поїзда Роман Романчук отримав осколкові поранення. Як розповіли Радіо Свобода його колеги-провідники, він перебуває у лікарні і вже прооперований. Стан постраждалого ‒ задовільний.

«Спілкувався з Романом, сказав, що осколки великі повиймали, а малі ‒ ще ні. У момент обстрілу, у вагоні №30 один провідник перебував у своєму купе і не постраждав, а Роман якраз виносив із вагону сміття і був поранений. Всі пасажири під час обстрілів були у приміщенні вокзалу. Посадка починається за 25-30 хвилин. У потязі було 20 провідників», ‒ розповів Іван Танасюк, начальник потяга.

Один вагон внаслідок обстрілу згорів повністю, інший був частково пошкоджений осколками. Цей поїзд обслуговує миколаївська бригада залізничників.

«Паніка була, звичайно. Ми побігли до вагону, що горів», ‒ говорить Надія Бардіна, провідниця.

«Ми знали, що там – наш колега, і дівчата з першого вагону бігли з вогнегасниками. Ми не знали, чи там залишились наші люди, чи ні. Коли прибігли, Романа вже забрали. Паніка була у всіх, але далі поїдемо, тому що, а хто возитиме людей, вони не винні. Військові своїми справами займаються, а ми своїми», ‒ розповіла Ольга Зборовська, провідниця потяга.

Евакуйовані херсонці, які їхали обстріляним потягом, були доставлені у Хмельницький. До Львова прибула невелика кількість жителів Херсону.

«Те, що ми бачили, – жахіття. Обстріл був по вокзалу. Це дуже страшно, багато побито вікон, є загиблі і поранені у Херсоні. Люди були у крові. Ми все чули у залі очікування. Я – у Львів приїхати доньку зустріти і повертаюся знову в Херсон. Бо там – вся моя сім’я. Боюсь, звісно, але повернуся додому», ‒ сказала Наталія Левкопас, жителька Херсона.

Бригаду пасажирського поїзда на львівському вокзалі привітали залізничники зі Львова.

3 травня російські війська обстріляли Херсон й інші населені пункти області. У Херсоні, зокрема, під обстріл потрапили гіпермаркет «Епіцентр» і залізничний вокзал. Обстріляне було селище Степанівка, що за 10 кілометрів від обласного центру. За останніми даними, від цих ударів загинули 23 людей, ще 48 – поранені.

Читайте також: «100 пострілів на добу». Чи буде примусова евакуація на півдні?