Політика

ОГП зареєстрував близько 80 тисяч потенційних воєнних злочинів – генпрокурор Костін

ОГП зареєстрував близько 80 тисяч потенційних воєнних злочинів – генпрокурор Костін

Офіс генерального прокурора України зареєстрував близько 80 тисяч випадків потенційних воєнних злочинів, скоєних російськими військовими від початку повномасштабного вторгнення. Про це генеральний прокурор України Андрій Костін заявив американським законодавцям 19 квітня, інформує телеканал CNN.

Також, за словами українського високопосадовця, на сьогодні 31 громадянин Росії засуджений в українських судах за воєнні злочини.

Костін повідомив у комітеті з закордонних справ Палати представників американського Конгресу, що його офіс також ідентифікував 310 потенційних виконавців злочинів і «закінчив справи проти 152 потенційних воєнних злочинців».

За його словами, частина справ «ведеться заочно, тому що ми встановили винних, у нас є повний набір доказів, але ми не можемо чекати, коли ми їх колись затримаємо, але процедура заочних справ трохи довша через процедурні обмеження».

Костін закликав міжнародне співтовариство поділитися розвідувальною інформацією, щоб допомогти його відомству засудити ймовірних злочинців, зазначивши, що вони ідентифікували ще тисячі осіб, але не мають повних доказів, щоб засудити їх.

Раніше цього місяця Офіс генерального прокурора заявив, що члени спільної слідчої групи з розслідування тяжких міжнародних злочинів в Україні (JIT) будуть розслідувати злочин геноциду.